Теоретико-практичний семінар на тему: «Педагогічна освіта в Австрії: досвід і можливості впровадження».

27.10.2016 | 10:46

    Упродовж 10-14 жовтня ц.р. завідувач кафедри початкової та дошкільної світи Мачинська Наталя Ігорівна була учасницею 10 Міжнародного освітнього семінару у Педагогічному коледжі університету м. Клагенфурт (Австрія) за підтримки програми Еразмус + (представлення освітніх програм з різних навчальних закладів).
Саме особливості організації початкової освіти, підготовка вчителів початкової школи в умовах коледжу, можливості організації співпраці між Педагогічним коледжем університету та факультетом педагогічної освіти – і стали провідними напрямами для обговорення на семінарі.
Основні ідея проведення таких семінарів – презентація освітніх програм підготовки фахівців різних освітніх рівнів тих країн, що входять до Європейського Союзу. Але разом з тим, організатори такого семінару намагаються залучити якомога більше учасників і надати можливість для участі представникам інших країн, залучити до міжнародного обміну, навчання та стажування якомога більшу кількість студентів. Цьогоріч учасниками зустрічі були представники з Греції, Туреччини, Польщі, України, Чилі, Болгарії, Словакії, Бельгії, Латвії, Швейцарії, Румунії та ін.

14808076_10209676957213873_507203733_o   В Австрії відбулося представлення нашого університету – Львівського національного університету імені Івана Франка – загалом, а також кафедри початкової та дошкільної освіти факультету педагогічної освіти, зокрема. Крім всієї доступної інформації про історію створення університету, факультету та кафедри, яку отримали учасники міжнародного освітнього форуму, науковці з Бельгії, Румунії, Латвії, Болгарії, Австрії (це тільки перелік тих країн, представники котрих висловлювали захоплення виробами наших студентів) дивувалися тими поробками, які зроблені студентами нашої кафедри під керівництвом викладачів. Ляльки-мотанки, серветки техніки квілінг, дерев’яні дощечки (розмальовані петриківським розписом), вишиті картинки, маленькі сувенірні тарілочки на компакт-дисках, деревця щастя полетіли-поїхали в Болгарію, Латвію, Бельгію, Сучаву (Румунія), а також залишилися в Австрії.

   Заслуговує на увагу організація системи навчання в початковій школі, де максимальна кількість учнів у класах – 20 чол., де стажування проходять учителі кожного року (загальний обсяг 60 год), і причому тему і напрями стажування визначають самі вчителі (у залежності від власних потреб та уподобань).
Позитивне емоційне налаштування семінару забезпечила значна кількість матеріалів фото звіту, представлені Мачинською Н.І. для загального огляду та обговорення.