Чергова робоча зустріч в рамках реалізації проекту Erasmus+ «Удосконалення практико-орієнтованої підготовки викладачів професійної освіти і навчання (ITE-VET)»

11.03.2018 | 20:49

5-6 березня 2018 року  на базі  Прикарпатського  національного університету імені Василя Стефаника   відбулася чергова  зустріч робочих груп в рамках реалізації проекту Erasmus+ «Удосконалення практико-орієнтованої підготовки викладачів професійної освіти і навчання (ITE-VET)».

У семінарі взяли участь представники консорціуму:      від  європейських  університетів  – Університету Констанц  (Німеччина),  Віденського університету економіки і бізнесу (Австрія),  Університету Валенсії (Іспанія) і   вищих навчальних закладів та наукових установ  України –  Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана,   Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника,   Львівського національного університету імені Івана Франка,   Інституту професійно-технічної освіти НАПН, Інституту професійних кваліфікацій.

Львівський   національний  університет імені Івана Франка  на нараді-семінарі представляли  декан факультету педагогічної  освіти Дмитро Герцюк,  доценти кафедри загальної та соціальної педагогіки Тетяна  Равчина  і Наталя Горук.

З вітальним словом виступили координатор проекту, професор  Університету Констанц Томас Дайсінгер  і  завідувач кафедри менеджменту і маркетингу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника  професор Олег Ткач.

Українські партнери  проекту  – команди із вищих навчальних закладів –  представили на обговорення  проекти  навчальних планів, компетентнісні характеристики   навчальних дисциплін,  змістове наповнення  педагогічних   і виробничих практик, очікувані результати  впровадження  нових моделей підготовки  викладачів професійної освіти і навчання.  У свою чергу, учасники – партнери з країн ЄС,  а також  фахівці  з Інституту професійно-технічної освіти НАПН України  та Інституту професійних кваліфікацій виступили в якості експертів.

Із великим зацікавленням   учасники  семінару заслухали  інформацію  про перспективи  запровадження  на факультеті педагогічної освіти  ЛНУ імені Івана Франка   у рамках спеціальності «Спеціальна освіта»  спеціалізації «Виробниче навчання» із присвоєнням майбутнім випускникам кваліфікації   «Асистент майстра виробничого навчання».

Із доповіддю щодо підготовки викладачів професійної освіти у Швейцарії та експертною оцінкою нових навчальних планів українських партнерів – учасників проекту виступив  також Філіп Ґонон, професор Університету Цюріху.

Учасники  наради  обговорили план   виконання  завдань  проекту, а також тематику семінарів для викладачів педагогіки та дидактики з метою вивчення та імплементації досвіду країн-партнерів ЄС щодо підготовки викладачів професійної освіти і навчання, які будуть проведені весною  цього року у Івано-Франківську та Львові.

Учасники робочої наради мали можливість ознайомитися  із роботою одного із кращих навчальних закладів професійної освіти Прикарпаття  – Івано-Франківським коледжем ресторанного сервісу і туризму.

Наталя Горук

Тетяна Равчина