Українська писанка – берегиня роду

17.04.2019 | 20:45

Писанка писалася, до сонця христувалася,
З молитви бабусі, з-під пензля матусі,
Колір вибирала, вибирала вроду,
Українська писанка – берегиня роду.

Напередодні свята Воскресіння Христового, 17 квітня, на факультеті педагогічної освіти уже традиційно пройшов майстер-клас з писанкарства, на якому секретами розпису з викладачами та студентами  люб’язно ділилися викладачі образотворчого мистецтва Назарук Л.М., Нежура Т.В., Кірсанова О.В. Розповідали про історію виникнення писанки, чудодійну силу освячених писанок, народні вірування й традиції у писанкарстві, види орнаментів та їх елементи.

Розмальовування писанок – то справжній ритуал, до якого готувалися заздалегідь. Святковий одяг, святковий настрій, святкова задума – усе сприяло творчості в світлиці факультету.

У приємній затишній атмосфері присутні мали змогу творити візерунки: хтось – перші несміливі, хтось – вже впевнені і вправні, а хтось пробував робити писанки новомодною технікою декупаж. Усі були  натхненні духом Великодня, створювали свої писанкові узори на радість, на щастя, на добро!