Зустріч з Володимиром Луцівим

21.05.2017 | 15:17

24 травня о 13.00 год. у Дзеркальній залі Університету відбудеться зустріч із видатним співаком і бандуристом, відомим культурно-громадським діячем Володимиром Луцівим (Великобританія, Лондон). Запрошуємо викладачів та студентів факультету педагогічної освіти, Педагогічного коледжу, а також усіх охочих!

ВОЛОДИМИР ЛУЦІВ народився 5 червня 1929 року у м. Надвірна Івано-Франківської області. Наймолодший учасник капели бандуристів ім. М. Леонтовича (м. Госляр, Німеччина, 1947). 1948 року Володимир Луців приїхав у Великобританію, де брав приватні лекції вокалу (Брадфорд, 1948-1951). Пізніше навчався в коледжі св. Трійці (Лондон, 1951-1952), а далі студіював у консерваторії св. Кекилії (Рим, 1952-1957).

Професійна кар’єра Володимира Луціва розпочалася в 1961 р., коли він презентував Англію на ІІІ-му Міжнародному пісенному конкурсі (аналог теперішнього Євробачення) у Бельгії, де здобув перше місце. Як професійний співак Tino Valdi (артистичний псевдонім В. Луціва) виступав на престижних сценах Європи, США, Канади, Австралії. У супроводі оркестрів, хорів, фортепіано та бандури десятиліттями пропагував українські пісні й думи.

Координатор святкування 1000-ліття Хрещення України (Рим, 1988), повернення Глави УГКЦ М.І. кардинала Любачівського (1991) та перепоховання патріарха Й. Сліпого (1992) з Рима до Львова, відзначення 400-річчя Берестейської унії (Рим, 1996) та багатьох інших культурно-громадських акцій. Організував близько 30-ти міжнародних турне для великих хорів, танцювальних колективів й окремих виконавців. Автор сотень статей і репортажів, колекціонер, ініціатор мистецьких виставок.

Видав кілька сольних платівок та аудіо дисків, опублікував автобіографію “Від Бистриці до Темзи” (1999), заснував благодійний  культурно – мистецький фонд ім. В. Луціва у Надвірній (2002), який опікується талановитою молоддю.

Лауреат міжнародної премії ім. В. Винниченка (Київ, 1993).

За вагомий особистий внесок у популяризацію історичних та сучасних надбань України у світі, формування її позитивного міжнародного іміджу Президент України своєю постановою від 17.01.2008 нагородив маестро Володимира Луціва орденом “За заслуги” ІІ ступеня.

В. Луців – голова журі І Міжнародного фестивалю української ретро-музики ім. Богдана Весоловського (Львів, 2015); голова оргкомітету Міжнародного фестивалю неаполітанської пісні “Зорі Неаполя” (Львів, 2016)

Автор: Олеся Цимбала