ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ

Викладачі нашої кафедри керують педагогічною практикою на освітньо-кваліфікаційних рівнях Бакалавр, Магістр і Спеціаліст. Пропонуємо вам таблицю, що містить довідкову інформацію про педагогічну практику студентів у поточному семестрі, накази та зразки звітних документів. Детальніше ...

    ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ
    ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

Отже, ви вирушаєте на педагогічну практику і готуєтеся відкрити для себе професію вчителя. З чого почати?

За певний час до початку педагогічної практики деканат оголошує перелік шкіл, які можуть прийняти студентів. Заздалегідь подбайте про те, щоб розподіл між навчальними закладами не пройшов без вашої участі, адже ви маєте право обрати серед запопонованих саме ту школу, в якій бажаєте проходити педагогічну практику. Якщо Ви маєте намір проходити педагогічну практику за індивідуальним графіком у загальноосвітній школі поблизу місця свого проживання, необхідно своєчасно повідомити про це деканат і написати відповідну заяву. Коли наказ про скерування студентів на педагогічну практику сформований, змінити його вже не можна - пам'ятайте про це.

Педагогічна практика починається з Настановчої конференції (інструктажу) на Вашому факультеті. На інструктажі повинні бути присутні керівники практики від факультету, від кафедри загальної і соціальної педагогіки та від кафедри психології. Законспектуйте основні організаційні вимоги щодо Вашого перебування у школі, а також перелік звітних документів, які ви повинні підготувати за підсумком практики. Зразки оформлення документів Ви зможете отримати в деканаті, а також на кафедрі загальної і соціальної педагогіки та на кафедрі психології.

Наприкінці інструктажу керівник педпрактики від факультету зачитає наказ про скерування студентів. Уважно прослухайте його, переконайтеся що ваше прізвище прозвучало після назви саме тієї школи, до якої ви записалися. Також запишіть прізвища своїх керівників від факультету, від кафедри загальної і соціальної педагогіки та від кафедри психології. Їхні підписи повинні стояти на звітних документах за підсумком Вашої практики. Якщо ваші керівники присутні на інструктажі, після його завершення підійдіть до них і обговоріть організаційні моменти.

У перший робочий день після інструктажу ви разом з керівником від факультету вирушаєте до школи із витягом з наказу, що засвідчує скерування вас на практику саме до цієї школи. На час педагогічної практики ви стаєте членом учительського колективу школи, тож намагайтеся своєю поведінкою і сумлінним ставленням до виконання своїх обовязків відпорвідати цьому високому статусу. До Ваших обовязків входить також виконання навчальних доручень вчителя, до якого Вас було прикріплено, керівника класу, у якому Ви проводите виховну роботу, і адміністрації школи. Зі свого боку вони зобов'язані всебічно сприяти Вам у проходженні педагогічної практики, допомагати навчально-методичним забезпеченням і корисними порадами, опертими на досвіді педагогічної діяльності.

Ваша педагогічна практика буде проходити у декілька етапів, а саме - ознайомлення із внутрішнім розпорядком школи і вивченням досвіду вчителів; проведення власних пробних навчальних занять і проведення залікових навчальних занять. Зверніть увагу на те, що про час і місце проведення своїх залікових занять ви зобовязані заздалегідь повідомити своїх керівників - від факультету і від кафедри загальної та соціальної педагогіки.

На кожне пробне чи залікове заняття ви готуєте план-конспект, без якого проведення заняття не допускається. Погортайте свої конспекти з курсу педагогіки і методики викладання - якщо ви сумлінно працювали на парах, то знайдете там чимало корисної інформації, яка допоможе грамотно скласти згаданий документ.

Спілкуючись з учнями не забувайте про дотримання техніки безпеки. Пам'ятайте про те, що відповідальність за життя і здоров'я учнів лежить на вас. Не влаштовуйте масових екскурсій, особливо мандрівку в Карпати - такі заходи важко проводити навіть для педагогів із великим досвідом. Усі виховні акції варто узгоджувати з класним керівником і завучем із виховної роботи.

Останній тиждень педагогічної практики відводиться на підготовку звітних документів. Подбайте про їх належне оформлення і про те, щоб на їх обкладинках стояли підписи ваших керівників практики (від школи, від факультету, від кафедри загальної та соціальної педагогіки і від кафедри психології). Пам'ятайте, що своєчасна підготовка документів заощадить ваші недоспані ночі і нервові клітини.

Офіційним завершення педагогічної практики вважається Підсумкова конференція за участю студентів та їхніх керівників. На її засіданні ви зможете поділитися своїми здобутками і труднощами, що виникали на Вашому шляху. Якщо ваш факультет не проводить Підсумкової конференції, самостійно ініціюйте обговорення результатів практики у межах своєї групи, залучаючи керівників практики від університету і школи.

Не вагайтеся звертатися до своїх керівників за порадою і допомогою! Ваші керівники від факультету і від кафедри загальної та соціальної педагогіки завжди до ваших послуг.

Бажаємо вам неабиякої насолоди від учительської праці і невичерпного творчого натхнення! Усміхайтеся і несіть учням свій гарний настрій - це перша запорука вашого успіху. До зустрічі на педагогічній практиці!


    © Кафедра загальної і соціальної педагогіки Львівського національного університету імені Івана Франка, 1991-2015
    © Теодор Лещак (дизайн), 2005-2015