До Всеукраїнського дня дошкілля і Дня вчителя: рефлексії та дискусії

26.09.2024 | 19:52

25 вересня 2024 року напередодні святкування Всеукраїнського дня дошкілля та Дня вчителя кафедра початкової та дошкільної освіти організувала й провела захопливу «освітню подорож». Студенти спеціальностей 012 Дошкільна освіта і 013 Початкова освіта та їхні викладачі стали учасниками дискусійної платформи «Освіта у Фінляндії зблизька: здобутки, актуальні завдання та перспективи впровадження у вітчизняну освітню практику». Спікеркою заходу стала Наталія Клочко – асистентка кафедри, завідувачка сектору розвитку дошкільної освіти Управління освіти Департаменту розвитку Львівської міської ради. Вона поділилася враженнями, які отримала під час міжнародного стажування у Фінляндії,  висловила цікаві ідеї щодо організації освітнього середовища фінських закладів освіти різного рівня. У жвавій дискусії було обговорено напрацювання зарубіжних колег, концептуальні засади їхніх підходів до організації освітнього середовища, забезпечення наступності між рівнями освіти. Відтак постало питання можливостей поєднання у вітчизняному освітньому просторі власних здобутків та прогресивного зарубіжного досвіду, зокрема, щодо створення фінськими педагогами розвивального предметного середовища в закладах освіти, організації освітнього простору та цілей освіти загалом. Модераторка заходу – д. пед. наук, професорка Олена Галян – під час організованого освітнього діалогу висловила думку більшості про актуальність таких зустрічей, значущість дискутованих питань для формування світобачення майбутніх педагогів щодо розвитку освіти в Україні з урахуванням світових тенденцій. Н.Клочко закликала викладачів і студентів безпосередньо вивчати зарубіжний досвід, брати участь у програмах академічної мобільності, розширювати горизонти власного пізнання кращих освітніх практик та презентувати світові українську освіту.

Професорка Олена Галян