Наукове стажування  доцентки кафедри загальної педагогіки та педагогіки  вищої школи  Юлії Заячук за стипендійною програмою Британської Академії наук у Оксфордському університеті (Великобританія) 

16.03.2025 | 11:09

Доцентка кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи факультету педагогічної освіти Юлія Заячук продовжує своє наукового стажування в Оксфордському університеті (Велика Британія). Наукове дослідження здійснюється на факультеті освіти за підтримки наукового гранту Британської академії наук.

Інформація про діяльність доцентки Юлії Заячук на факультеті освіти Оксфордського університету включена до річного звіту Факультету 2022/23 та 2023/24. Крім того, її інформаційний профіль міститься на веб-сайті Факультету освіти та веб-сторінці дослідницької групи https://www.education.ox.ac.uk/people/yuliya-zayachuk/

Юлія Заячук на факультеті освіти Оксфордського університету працює у складі Дослідницької групи з порівняльної та міжнародної освіти (Comparative and International Education research group), міжнародно визнаної міждисциплінарної групи, яка займається вивченням освітніх систем, практики та політики у світі. Ця група є однією із багатьох дослідницьких груп та наукових центрів, які формують факультет і зосереджуються на конкретних аспектах освіти.

Для здійснення свого дослідження, а також поглиблення розуміння інструментів вдосконалення простору вищої освіти та включення в дослідницьке середовище Факультету освіти Оксфордського університету доцентка Юлія Заячук бере участь різноманітних наукових заходах Факультету освіти, організованих його науковими групами; організаційних заходах за участю усієї команди факультету; різних типах тренінгів, організованих для дослідників Оксфордського університету командами бібліотеки університету та навчальним центром ІТ; зустрічах, організованих Британською академією наук.

Це перший допис із серії дописів, присвячених висвітленню різних аспектів реалізації поставлених задач наукового проекту. Його присвячено аспекту поширення результатів дослідження серед міжнародної академічної спільноти.

Реалізовуючи поставлені завдання, одним із своїх завдань участі у науковому проекті, доцентка Юлія Заячук бачить поширення знань про Україну загалом та виклики, які постали перед українськими університетами зокрема, під час триваючого військового вторгнення росії в Україну. З цієї метою Юлія виступає на наукових заходах в Оксфордському університеті та Великобританії загалом, які охоплюють широку міжнародну академічну аудиторію, організовує такі наукові заходи та публікує результати дослідження.

Так, з цією метою Юлія Заячук  представила:

  • доповідь на вебінарі Центру глобальної вищої освіти Оксфордського університету на тему “Вища освіта в Україні: виклики та відповіді” (Оксфордський університет) https://www.researchcghe.org/events/higher-education-in-ukraine-challenges-and-responses/ ;
  • доповідь на 17-й конференції з реформування вищої освіти “Цілі сталого розвитку: їх потенціал і актуальність для політики та реформування вищої освіти” (Університет Глазго) на тему “Ensuring quality higher education in Ukraine in times of war” (“Забезпечення якісної вищої освіти в Україні під час війни” https://cradall.org/sites/default/files/detailedprogramme.pdf ;
  • доповідь на конференції “Гнучкість управління вищою освітою” в рамках проекту THEA Ukraine X (Мюнстерський університет прикладних наук) на тему “Current Trends in Internationalisation and higher education management in Ukraine” (“Сучасні тенденції в інтернаціоналізації та управлінні вищою освітою в Україні”).

Крім того, доцентка Юлія Заячук представила стендові доповіді у форматі постеру на Стендових конференціях факультету освіти Оксфордського університету, а саме доповідь на тему “Internationalisation of Higher Education in Ukraine: before and during the times of war”(Оксфордський університет, 2023 р.) та “Ukrainian university activities in times of russia’s military invasion” (Оксфордський університет, 2024). Дослідницькі результати були також презентовані у Британській академії наук (Лондон, грудень 2024 р.) на програмній зустрічі у форматі постеру на тему “International student mobility as an internationalisation strategy and challenge for higher education in Ukraine”.

Юлія Заячук ініціювала спеціальну Серію лекцій, присвячену вищій освіті України під час війни “Ukrainian Higher Education in Times of War” і організувала її разом з науковим керівником в рамках Глобальних наукових семінарів з порівняльної та міжнародної освіти (Global Public Seminars in Comparative and International Education), які є флагманською подією Наукової групи з порівняльної та міжнародної освіти. Цей міжнародний науковий захід являв собою серію з чотирьох лекцій, прочитаних українськими запрошеними педагогами-науковцями, представниками різних університетів України. У рамках Серії Юлія Заячук виступила з доповіддю на тему “Internationalisation as one of the key components of Ukrainian university activities in times of russia’s military invasion” (“Інтернаціоналізація як одна з ключових складових діяльності українських університетів у часи російського військового вторгнення”). https://www.education.ox.ac.uk/wp-content/uploads/2024/10/Department_of_Education_Annual_Review_24.pdf

https://lnu.edu.ua/v-oksfordskomu-universyteti-vidbulasia-seriia-lektsiy-pro-vyshchu-osvitu-ukrainy-u-chasi-viyny/

Нещодавно опублікована стаття Юлії Заячук “Ensuring quality higher education in Ukraine in times of war” (“Забезпечення якісної вищої освіти в Україні в умовах війни”), базована на дослідницьких результатах в Оксфорді, зосереджена на визначенні основних відповідей системи вищої освіти України, які дозволяють їй забезпечити якісну вищу освіту в умовах вторгнення росії в Україну. Статтю опубліковано в Journal of Adult and Continuing Education з Impact Factor, що реферується у Scopus, видавництва Sage https://doi.org/10.1177/14779714241270254

Факультет освіти Оксфордського університету є світовим лідером в освітніх наукових дослідженнях та посідає третє місце у світі та перше у Великобританії у рейтингу світових університетів Times Higher Education 2024 за напрямом. Наукове стажування в Оксфордському університеті – це безперечна нагода для професійного зростання, обміну науковими знаннями та досвідом, формування мережі міжнародної академічної співпраці, адже конкуренція тут надзвичайно висока, що створює унікальну спільноту висококваліфікованих науковців, викладачів та студентів, і вимагає повної самовіддачі.