Навчальна розробка викладачів факультету педагогічної освіти стала  переможцем  обласного   конкурсу «Інноваційні програми і дидактичне забезпечення для осучаснення освітнього процесу – 2024»

27.11.2024 | 14:21

Нещодавно завершився цьогорічний, вже традиційний конкурс «Інноваційні програми і дидактичне забезпечення для осучаснення освітнього процесу – 2024», ініціатором та засновником якого виступив департамент освіти і науки Львівської ОВА за  підтримки Львівської обласної адміністрації та постійної комісії  з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради.

Мета конкурсу  –  сприяти  науково-педагогічним і педагогічним працівникам Львівщини реалізувати свій творчий потенціал та підтримати їхню інноваційну діяльність у сфері творення навчального інструментарію для учнів, які здобувають середню освіту.

На розгляд конкурсної комісії  було подано 15 програм. До складу фахового журі увійшло 6 професорів, докторів наук, 5 кандидатів наук та 18 педагогів-практиків з великим стажем роботи.

Цьогорічні учасники подавали роботи у таких номінаціях:

  • «Навчальні програми для підготовки дітей старшого дошкільного віку (5-6 років) до навчання в початковій школі»;
  • «Навчальні програми предметів (інтегрованих курсів) для 7-9 класів Нової української школи»;
  • «Навчальні програми для поглибленого вивчення предметів (інтегрованих курсів) мовно-літературної, громадянської та історичної й мистецької галузей профільної середньої освіти»;
  • «Навчальні програми для поглибленого вивчення предметів (інтегрованих курсів) математичної, природничої та технологічної галузей профільної середньої освіти»;
  • «Навчальні програми предметів (інтегрованих курсів) за вибором для забезпечення базової або профільної середньої освіти».

Відрадно, що переможцем Конкурсу стала навчальна програма під назвою «НейроСтарт: підготовка до школи (математика)», укладена доцентками кафедри початкової та дошкільної освіти факультету педагогічної  освіти  ЛНУ імені Івана Франка Богданною  Турко і Валентиною  Деленко.

25 листопада 2024 р. на брифінгу у Львівській ОВА директор департаменту освіти і науки Олег Паска відзначив  актуальність  підготовленої навчальної  програми,  направленої  на розвиток математичних здібностей у дітей дошкільного віку,  її практичне значення.  «Ми почнемо впроваджувати цю програму з січня наступного року у тих закладах дошкільної освіти, які зголосяться її впровадити», –  розповів  очільник освіти області.

У  свою чергу розробниці програми  Богданна Турко та Валентина Деленко охарактеризували програму  як творчу спробу відшукати  можливості  більшої мотивації й заохочення дошкільників  до  формування елементарних математичних  знань та умінь, допомогти дитині краще запам’ятовувати, розвинути логічне мислення і як наслідок – згодом  краще вчитися у школі. «Нам хотілося зробити таку програму, яка мала б свою родзинку. Ми вирішили додати до звичайної підготовки до школи елементи нейроігор. Насправді математика є початковим етапом, на цьому ми не зупинимося, програма націлена на всебічний розвиток старшого дошкільника і ми плануємо рухатись далі та доповнювати її іншими освітніми рівнями відповідно до базового компонента дошкільної освіти», – розповіла Валентина Деленко.⠀⠀⠀⠀

«Нове покоління дітей потребує нових методів, нових форм навчання і ми практичні вчителі і викладачі знаємо, що саме потрібно додати. Саме нейровправи будуть допомагати дітям виконувати ті побутові речі, які вони виконували раніше, але у новій формі. Вправи, які ми пропонуємо, допомагають розвивати обидві півкулі головного мозку», – додала Богданна Турко.

З приємністю  відзначимо, що ще одна програма  авторства  директора ЗСШ № 95  м. Львова Наталії Приймак,  завідувачки  кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи факультету педагогічної  освіти   Віри Корнят та асистентки  цієї  кафедри Христини Боринець  під назвою «Волонтерство та особистісний розвиток (інтегрований курс). 8 клас. Курс за вибором»,  стала лауреатом Конкурсу.

Вітаємо колег із вагомим  навчально-методичним здобутком   і бажаємо нових творчих успіхів.