Секційне засідання звітної конференції – кафедра початкової та до шкільної освіти

04.02.2022 | 16:20

Упродовж 3-4 лютого 2022 року відбулося секційне засідання  кафедри початкової та дошкільної освіти в межах чергової звітної наукової  конференції факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка. Модерувала роботу науковців завідувач кафедри професор Наталія Мачинська.

У ході роботи секції учасники конференції – науково-педагогічні працівники кафедри, аспіранти кафедри початкової та дошкільної освіти – обговорили різноманітні питання, які стосуються наукових концепцій розвитку початкової, дошкільної та освіти загалом.

Учасники конференції розглянули низку питань на такі теми: дошкільна та шкільна зрілість дитини як провідні концепти теорії наступності дошкільної та початкової освіти; особливості організації екологічної освіти для сталого розвитку в системі професійної підготовки майбутніх педагогів; стилі спілкування керівників закладів освіти: комунікативний аспект; економічне виховання дітей дошкільного віку; мультимедійні технології як засіб розвитку творчих здібностей молодших школярів; інформаційна гігієна, або як  зберегти ментальне здоров’я; вміння тримати олівець або ручку учнями 1-го класу – інформація для роздумів; впровадження LEGO-технологій в освітньому середовищі початкової школи; цифрова компетентність в освітньому процесі; вплив художньої ілюстрації на розуміння літературного тексту та розвиток монологічного мовлення дошкільників; фольклор як чинник етнокультурного виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку; народне мистецтво як невід’ємний компонент національного виховання майбутніх вихователів; підготовка майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти до формування здоров’язбережувальної компетентності дошкільника; педагогічні умови становлення творчої активності дитини в контексті наступності дошкільної і початкової ланок освіти; радісне сприйняття дійсності як важлива передумова формування мовленнєвої компетентності дошкільнят; культурна компетентність здобувачів початкової освіти як проблема наукового пошуку.

Підводячи підсумки роботи секційного засідання кафедри початкової та дошкільної освіти, професор Наталія Мачинська подякувала учасникам за натхненну і плідну роботу, результати якої мають не лише теоретичну цінність, а й прикладне застосування. А також побажала усім міцного здоров’я і творчої наснаги!

Доцент Кость С.П.