Про те, як ми відвідали Дім Франка і Наукову бібліотеку ЛНУ ім. Івана Франка (із вражень студентів груп ФПШ-11, ФПШ-12)

28.10.2019 | 00:06

Групи ФПШ-11 і ФПШ-12 на чолі з порадниками Назарук Любов’ю Михайлівною та Деркач Юлією Ярославівною провели чудово день в оселі Великого Каменяра, чутливого лірика, душевного казкаря, глибинного письменника, невтомного борця за правду, активного політичного і громадського діяча. Надзвичайно захоплива розповідь екскурсовода у мальовничому будинку, що розташувався біля львівського Стрийського парку, промайнула непомітно. Ми побачили улюблене місце Івана Яковича Франка – робочий кабінет, особисті речі та бібліотеку, яка вражає своїми масштабами, але на жаль, яка не є повною. Впевнено можемо сказати, що все це і багато іншого відкрила для нас особлива творча екскурсія Музеєм Івана Франка у Львові. Екскурсія, яку ми відвідали видалась напрочуд захопливою, оскільки ми дізналися багато нових та невіданих до того фактів про сім’ю поета та й і про нього самого. Цікавий факт, про який ми дізналися: Іван Франко був досить витривалою і сильною людиною, оскільки у холодні пори року, коли в будинку було нестерпно холодно, Іван Якович одягав пальто, вкривався теплим пледом, сідав до праці і творив, доки його руки не починали німіти від низької температури. Це наштовхує на думку, що кожен з нас, маючи хороші умови для праці, не повинен себе шкодувати, а навпаки — брати приклад із видатного письменника, який не щадив себе і вдосконалював свої здібності. З усього, що ми почули, нам найбільше сподобалось те, що поет любив тварин, і дозволяв дітям приводити усяку живність додому. Це свідчить про доброту та щирість душі письменника. Щодо його нащадків, то можна стверджувати, що усі вони були по-своєму талановитими: один із синів був видатним хіміком, інший —захоплювався спортом, ще один із синів був палким патріотом, який боронив рідну землю. Почувши багато цікавої інформації, можна виділити те, що Каменяр доклав багато зусиль, аби у цьому будинку лунав щирий дитячий сміх і панувала гармонія домашнього затишку. Попри все, не варто забувати і про величезну домашню бібліотеку, яку Іван Якович Франко знав настільки досконало, що прокинувшись вночі, міг би розповісти напам’ять.

Ще однією із цікавих подій у студентському житті груп став похід у Наукову бібліотеку Львівського національного університету імені Івана Франка — найстарішою бібліотекою з нині існуючих в Україні. Унікальність та краса наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка не лише у старовинності та наповненості, а й внутрішньому оформленні, яке приваблює не тільки студентів, а й іноземців. Найцікавішим і найзахопливішим моментом був той, коли ми побачили головну читальню. Вона подарувала нам незабутні емоції від побаченого, про які можна говорити вічно. Від величі і неосяжності цієї святині книг у кожного затамовувався подих. Неймовірно велика кількість літератури приголомшила, а історія, яку прожила ця бібліотека вражає. Ми надіємось, що кожен буде цінувати кожну мить, проведену у цій бібліотеці та захоче повертатися сюди знову і знову аби черпати нові знання. Якщо Ви любите книги, історію або просто красиву архітектуру, то вам точно туди.

Студенти груп ФПШ-11, ФПШ-12