Важливо! 9 листопада 2022 р., 10.45 актова зала ФПО – Радіодиктант національної єдності – 2022  .

03.11.2022 | 09:28

Шановні студенти, аспіранти, викладачі, співробітники факультету педагогічної освіти!

Запрошуємо Вас долучитися  у День української писемності та мови, 9 листопада 2022 р. до найбільшого україномовного флешмобу –   Радіодиктанту національної єдності – 2022!  

Написання Радіодиктанту-2022 розпочнеться об 11.00  за київським часом  авд. 50 (актова зала ФПО, вул. Туган-Барановського, 7). 

Прохання прибути в авдиторію  не пізніше 10.45!

Люби, Шануй, Розмовляй, Гордися   Українською мовою – невмирущим  джерелом нашої могутності   й нескореності! 

Деканат

 

______________________________________________________________________________

Пропонуємо детальніше ознайомитися  про мету й особливості Радіодиктанту національної єдності-2022:

Радіодиктант національної єдності – 2022 відбудеться 9 листопада 2022 року об 11:00 за київським часом.

“Дату диктанту повідомив в ефірі Українського радіо член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо та телебачення Дмитро Хоркін

У День української писемності та мови до найбільшого україномовного флешмобу традиційно приєднаються мільйони українців по всьому світу. Авторкою тексту цьогорічного Радіодиктанту національної єдності стане українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева. До методичної роботи над Радіодиктантом вже традиційно долучиться мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко

«Цьогорічний Радіодиктант — це перш за все українська акція єднання, де б ми не були. Завдяки можливостям Українського Радіо до Радіодиктанту кожен може долучитися, незалежно від того, у якій точці земної кулі перебуває у цей непростий для нас усіх час. Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об’єднує всіх нас», — зазначив Дмитро Хоркін.

Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура. Водночас флешмоб укотре вийде за межі суто радіоформату: він наживо транслюватиметься на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного Мовлення.

Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном.

Координаторкою проекту «Радіодиктант національної єдності» стала виконавча продюсерка Українського Радіо Юлія Шелудько.”

 

Довідково

Радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови. Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь люди різного віку і найрізноманітніших професій, долучаючись до Радіодиктанту на знак поваги до української мови.