XIV Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Теоретико-методичні основи організації фізичного виховання молоді»

12.05.2023 | 11:57

11 травня кафедра фізичного виховання та спорту вже вкотре зібрала  науковців галузі фізичної культури та спорту для обговорення актуальних питань розвитку цієї галузі.

З вітальним словом до учасників XIV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Теоретико-методичні основи організації фізичного виховання молоді» звернулась заступник декана факультету педагогічної освіти з наукової роботи, доцент Любов Степанівна Нос, яка побажала плідної наукової співпраці, цікавих дискусій та обговорень, вирішення проблемних питань стосовно організації фізичного виховання молоді.

Географія цьогорічного заходу була вельми широкою, свої праці опублікували науковці з Латвії, понад 10 областей України, які представили 23 ЗВО, наукові і освітні установи.

На пленарному засіданні, модератором якого була професор кафедри Романа Романівна Сіренко, заслухали 5 доповідей, що стосувались різних напрямів роботи конференції. Жвавий інтерес викликала доповідь завідувача кафедри фізичного виховання та спорту Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Володимира Олександровича Темченка, у якій доповідач розкрив життєвий шлях олімпійців Каразінського університету часів незалежної України. Презентація охоплювала як кадри з довоєнних часів російсько-української війни, так і факти сьогодення, зі знищеною спортивною базою університету.

Чимало запитань викликала доповідь професорки кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін Південноукраїнського педагогічного університету імені К.Д. Ушинського Наталії Андріївни Башавець, котра розкрила проблеми підготовки викладачів фізичної культури за освітньо-професійними програмами бакалаврського та магістерського рівнів освіти. У процесі дискусії слухачі з’ясували, що оновлення програм підготовки полягає, зокрема, у збільшенні до 25 % практичних навичок майбутнього фахівця.

Дослідження, яке представляла аспірантка факультету фізичного виховання Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського Лілія Володимирівна Сікорська стосувалось аналізу показників фізичної підготовленості студентів засобами спортивних ігор. Було представлено позитивну динаміку приросту показників фізичних якостей у процесі ігрової діяльності.

Жвава дискусія розгорілась після доповіді старшої вчительки Соснівського навчально-виховного комплексу №13 Червоноградської ТГ Марії Володимирівни Фоменко на тему «Мотивація учнів до занять фізичною культурою та ведення здорового способу життя засобами інноваційних технологій». Доповідачка представила широкий вибір різноманітних інноваційних технологій, які можна використовувати на уроках фізичної культури з метою формування в учнів стійкої мотивації до рухової активності.

Останню доповідь виголосила професорка кафедри фізичного виховання та спорту нашого університету Романа Романівна Сіренко, де висвітлила проблемні питання державного регулювання фізкультурно-виховної діяльності у ЗВО України. Вирішення цих завдань лежить в площині консолідованої діяльності органів місцевої влади, адміністрації вишів та органів студентського самоврядування. Доповідь надихнула учасників конференції до обговорення проблемних питань нормативно-правового, соціально-економічного, інформаційного та інших аспектів організації фізичного виховання молоді України. В обговоренні взяли участь завідувач кафедри фізичного виховання та спорту Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Володимир Олександрович Темченко, професорка кафедри теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін Південноукраїнського педагогічного університету імені К.Д. Ушинського Наталія Андріївна Башавець, в.о.завідувача кафедри фізичного виховання та спорту Львівського національного університету імені Івана Франка Оксана Василівна Шукатка, професорка кафедри фізичного виховання та спорту Львівського національного університету імені Івана Франка Романа Романівна Сіренко.

Наукові публікації учасників конференції незабаром будуть розміщені у електронному збірнику наукових праць на сайті факультету педагогічної освіти, а також кожен учасник отримує сертифікат, який засвідчує його участь у науковому заході.