«Франкова дитяча наука»  – онлайт-проєкт студентів факультету педагогічної освіти для   дітей дошкільного віку

У важкий й для нашої країни час багато дітей не мають змоги навчатися, а найбільше страждають найменші – дошкільнята, які не мають можливості відвідувати заклади дошкільної освіти та спілкуватись із своїми однолітками.

Студенти факультету педагогічної освіти Львівського національного університету  імені Івана Франка об’єдналися та створили онлайн-проєкт «Франкова діточа наука», який розпочався 17 березня 2022 року. У рамках проєкту студенти проводили щоденні заняття із дітьми з різних освітніх напрямів, а саме: «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Дитина в природному довкіллі», «Мовлення дитини», «Дитина у світі мистецтва».

Команда проєкту під керівництвом  асистента  кафедри початкової та дошкільної освіти  Ігоря Бущака  розробила календарне планування за темами «Весняні квіти» та «Птахи»,  відповідно до яких  були  підготовлені заняття.

На заняттях з дітьми студенти використовували нові інформаційні технології, надавали можливість малюкам самостійно повправлятися у конструюванні зображень, використовуючи інструменти онлайн-дошки. Як і у кожному закладі дошкільної освіти, заняття розпочиналося з ранкової зустрічі відповідно до теми тижня, на якій педагоги знайомилися з дітками та створювали позитивний настрій.

Діти щодня підключалися до занять та зацікавлено брали участь у онлайн-активностях. Особливий інтерес викликали логопедичні вправи, які підготували студенти кафедри спеціальної освіти. На заняттях «Світ птахів» діти мали можливість удосконалити вимову звуків, закріпити навички діалогічного мовлення.

Як відомо, діти – це поціновувачі казок. Немає на світі дитини, яку б не підкорила чарівна казка. Тому для учасників проєкту організатори запропонували несподіванку: щовечора о 20.00 викладачі читали улюблені вечірні казки малят.

Батьки  залучених дітей  у своїх відгуках відзначили професійний рівень студентів  у підготовці занять та висловили побажання щодо продовження та розвитку проєктів для дошкільнят, у тому числі і в онлайн форматі.

На завершення нашого проєкту вихованці за успішне завершення курсу «Франкової діточої науки» отримали іменні сертифікати, а студенти і викладачі в свою чергу –  позитивні відгуки від батьків.

Все буде Україна!

Марія Бургер, Діана Іванина, студентки ІУ курсу факультету педагогічної освіти