Розпочався проект Erasmus+ «Вдосконалення освіти вчителів для прикладного навчання у сфері професійної освіти (ITE-VET)»

02.12.2016 | 09:45

   21 листопада 2016 р.  в університеті  міста Констанц (Німеччина) розпочав свою роботу міжнародний проект «Удосконалення підготовки викладача для прикладного навчання в галузі професійної освіти / Improving teacher education for applied learning in the field of vocational education» в рамках Програми Еразмус + за напрямом KA2: Розвиток потенціалу вищої освіти / Capacity Building in the Field of Higher Education.

   Партнерами цього проекту стали вищі навчальні заклади Європи та України – університет м. Констанц (Німеччина), Віденський університет економіки та бізнесу (Австрія), Університет міста  Валенсія (Іспанія), Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, Інститут професійно-технічної освіти Національної Академії педагогічних наук України, Львівський національний університет імені Івана Франка, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Київський інститут професійних кваліфікацій.

   Головна мета проекту – надання допомоги Україні в створенні більш функціональної системи підготовки педагогів для професійної освіти в контексті відповідних соціально-політичних умов і законодавства. Для досягнення поставленої мети програма проекту передбачає уточнення структури системи підготовки викладачів для професійної освіти в Україні та її проблем; окреслення системи професійних компетентностей, необхідних для формування у майбутніх педагогів; впровадження у систему педагогічної освіти інноваційних підходів, курсів та методів, засобів навчання; застосування нових форм співпраці між університетами, професійними навчальними закладами та відповідними сферами виробництва.

   Команду учасників проекту від Львівського національного університету представили декан факультету педагогічної освіти  Дмитро Герцюк,  в.о. завідувача кафедри загальної та соціальної педагогіки Тетяна Равчина,   доцент цієї кафедри   Наталя Горук.

   Під час конференції (21.11-22.11. 2016 р.) учасникам проекту було представлено особливості системи професійної освіти та педагогічної підготовки викладача професійної освіти Німеччини, специфіки дуальної  системи підготовки фахівців  на прикладі навчальних закладів міста Констанц. З інформацією про особливості, проблеми професійної та педагогічної освіти в Україні виступили представники українських вищих навчальних закладів. Учасники проекту відвідали Торговельно-промислову палату  м. Констанц, яка допомагає вирішувати організаційні,   фінансові, юридичні питання налагодження взаємодії університетів, закладів професійної освіти й професійної діяльності,  відвідали місцеву   професійну комерційну школі, де мали  змогу глибше ознайомитися з системою партнерства університетів, професійно-технічних закладів і підприємств, фірм, установ тощо.

    Конференція проходила шляхом плідного діалогу, обміну думками, пошуку спільного бачення вирішення  проблем професійної освіти.   Було визначено головні цілі, узгоджено завдання й функції діяльності кожного закладу-партнеру проекту, окреслено напрями подальшої співпраці. Зустріч учасників  проекту пройшла у дружній, доброзичливій та відкритій атмосфері.

              Про приємні і  незабутні  моменти  перебування  у   цьому  прекрасному місті  і його  візитній картці – університеті  пропонується підбірка  авторських фото учасників  проектної групи.

 

 

 

   Для довідки:  Університет  міста Констанц заснований у 1966 році  як університет  нового типу, що передбачає  відсутність класичного  внутрішнього  розподілу на  факультети  із власною інфраструктурою  і  характеризується   виразною  інтердисциплінарною спрямованістю  навчання і наукової діяльності.  Починаючи від 2007 року, університет входить до дев’ятки елітних університетів Німеччини, що  дозволяє отримувати  додаткове державне фінансування.   Велику увагу приділяють співпраці між молодими науковцями та відомими вченими з Німеччини та закордону. Більше 10 тисяч    студентів вивчають  природничі і гуманітарні  науки, політологію, право. Для міждисциплінарних напрямків розроблено понад 100 навчальних курсів. Активно впроваджуються  на практиці і програми міжнародного рівня.  Університет   міста Констанц не випадково називають  реформаторським університетом, або  «маленьким Гарвардом на Боденському озері». Серце університету – його бібліотека. Вона розташувалася в центрі університетського містечка й вважається однією з найкращих у Німеччині. Особливість бібліотеки – це цілодобовий вільний доступ до літератури. Підручники не потрібно шукати та замовляти через електронний каталог, всі необхідні книжки можна відразу взяти з полиць. Хто надає перевагу домашньому навчанню, той може зареєструватися і через власний комп’ютер користуватися всіма університетськими каталогами, базою даних, читати періодичні видання, які виходять в електронному вигляді.