Факультет педагогічної освіти серед виконавців міжнародного проєкту Еразмус+ КА2 «Університети-громади: посилення співпраці (UNICOM

31.03.2023 | 21:49

30 березня 2023 року відбулося засідання робочої групи виконавців проєкту Еразмус+ КА2 «Університети-громади: посилення співпраці (UNICOM)» («Universities-Communities: Strengthening Cooperation (UNICOM)», 101083077-UNICOM-ERASMUS-EDU-2022-CBHE (Грантова Угода – 101083077 – UNICOM).

Координатором проєкту є Університет Генуї (Італія). Проєкт став єдиним структурним проєктом в Україні, підтриманим для фінансування у 2022 році і він спрямований на розбудову потенціалу задля запровадження і моніторингу реформ та сприяння регіональній співпраці. В рамках проєкту упродовж чотирьох років команда досліджуватиме практику взаємодії університетів і громад в Італії, Німеччині, Швеції, Чехії, Латвії та Україні і шукатиме ефективні моделі для української моделі такої співпраці.

Метою проєкту є розробка державної політики щодо посилення третьої місії українських університетів та поширення найкращих практик співпраці між університетами та громадами на основі застосування відповідного досвіду країн ЄС задля посилення соціальної ролі університетів та активізації їхньої взаємодії з громадами за допомогою використання ефективних моделей кооперації, розроблених для забезпечення соціальної згуртованості, стійкості та сталості.

Партнерами Львівського університету в проєкті є Міністерство освіти і науки України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Інститут вищої освіти НАПНУ, українські та європейські університети, асоціації та неурядові організації.

Від Львівського університету до робочої групи увійшли науково-педагогічні працівники факультету міжнародних відносин, факультету педагогічної освіти, працівники відділу міжнародних зв’язків, Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом, Центру забезпечення якості освіти та фінансово-бухгалтерських служб Університету.

Академічною координаторкою проєкту є доцентка кафедри європейського права факультету міжнародних відносин, керівниця Центру досконалості Жана Моне ЦЗахідноукраїнський центр з європейських студійЦ у Львівському університеті Оксана Головко-Гавришева, а адміністративною координаторкою –  доцентка кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Оксана Краєвська.

З вітальними словами до учасників наради звернулися проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський, декан факультету педагогічної освіти Дмитро Герцюк та директор Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Юрій Занько. Під час заходу координаторки проєкту представили мету, завдання і план його реалізації та обговорили питання методики досліджень третьої місії університетів.