І Зимова школа Української асоціації дослідників освіти

14.02.2018 | 22:29

Відбулася І Зимова школа Української асоціації дослідників освіти (УАДО) «Європейські індикатори якості освітніх досліджень» за участі працівників Кафедри загальної та соціальної педагогіки Львівського національного університету імені Івана Франка.

З 28 січня по 02 лютого 2018 року в місті Трускавці, Львівської обл. проходила І Зимова школа УАДО «Європейські індикатори якості освітніх досліджень». Організаторами Школи виступили Українська асоціація дослідників освіти спільно з Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка за фінансової підтримки Програми Еразмус+ Європейського Союзу.

Зазначимо, що Українська асоціація дослідників освіти у співпраці із факультетом педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка у серпні 2016 року провели І Літню англомовну школу «Освітні дослідження: комунікація,
написання грантів, методологія і публікації». стала частиною масштабного річного проекту Української асоціації дослідників освіти «Підтримка реформування вищої освіти в Україні», спрямованого на підвищення рівня професіоналізму в навчальній і науковій діяльності університетів, залучення викладачів до обміну академічним досвідом, популяризації емпіричних досліджень у галузі освіти тощо.

Модераторами заходів І Зимової школи УАДО виступили Світлана Щудло, професор, президент Української асоціації дослідників освіти (Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка); Оксана Заболотна, професор, віце-президент Української асоціації дослідників освіти (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини); Сергій Курбатов, професор, головний науковий співробітник відділу інтернаціоналізації вищої освіти (Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України); Олександр Длугопольський, професор (Тернопільський національний економічний університет); Олена Ковальчук, професор (Луцький національний технічний університет); Ганна Корсун, доцент (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»); Наталія Горук, доцент (Львівський національний університет імені Івана Франка); Володимир Сацик, доцент, експерт у галузі освіти; Людмила Загоруйко, доцент (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини); Тетяна Лісова, доцент (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя).

Учасниками заходу стали 26 представників закладів вищої освіти та наукових установ різних регіонів України, а саме: Києва, Умані, Дрогобича, Кам’янця-Подільського, Маріуполя, Харкова, Чернігова, Кременчука, Сум та Львова. Зокрема, Львівський національний університет імені Івана Франка представляли працівники Кафедри загальної та соціальної педагогіки доцент Н.М. Горук та асистент М.С.Василишин.

У продовж шести днів учасники зосереджували свою увагу на таких актуальних питаннях як: загальний огляд Європейських індикаторів якості освітніх досліджень; університетські рейтинги як механізм інтеграції української вищої освіти до Європейського простору вищої освіти; сучасні стандарти академічного письма; академічна доброчесність: найкращі практики університетів ЄС для українських закладів вищої освіти. Відвідували тренінги з успішного написання грантових пропозицій, особливостей проведення якісних і кількісних педагогічних досліджень, аналізували результати проведення TALIS в Україні; здійснювали огляд структури баз даних міжнародних освітніх досліджень (TIMSS, PIRLS, ICCS, TEDS-M, ICILS, SITES, PISA, TALIS, PIAAC); аналізували міжнародні наукометричні бази даних Scopus, Web of Science, Index Copernicus, Google Scholar, як платформи для представлення наукових здобутків.

Учасники Школи також мали можливість ознайомилися з історичними пам’ятками міст Дрогобича та Трускавця: відвідали історичну пам’ятку ЮНЕСКО, Церкву Св. Юра (ХV ст.) у місті Дрогобич, насолодилися музичною програмою заслуженого ансамблю «Джерело» ДДПУ імені Івана Франка та відвідали знамениті бювети Трускавця, де смакували цілющу воду «Нафтуся».

Додаткову інформацію про захід та презентації спікерів можна знайти за посиланням: www.uera.org.ua.