ЛІТЕРАТУРНИЙ ВЕЧІР «ВЕСЬ СВІТ − ТЕАТР», ПРИСВЯЧЕНИЙ ТВОРЧОСТІ ВІЛЬЯМА ШЕКСПІРА

25.04.2016 | 10:07

21 квітня 2016 року на факультеті педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся англомовний літературний вечір «Весь світ − театр», присвячений творчості славетного англійського драматурга Вільяма Шекспіра, ініціатором та організатором якого була доцент кафедри початкової та дошкільної освіти Світлана Гайдук.

«The last half of the 16th  and the beginning of the 17th  centuries are known as the Golden Age of English literature. It was the time of the English Renaissance and it is even called «The Age of Shakespeare»», − зазначили ведучі Лідія Лутчин та Лілія Капусняк на початку літературного вечора.

За допомогою мультимедійної презентації студенти групи ФПД-31 ознайомили присутніх з основними місцями, пов’язаними з життям і творчістю людини незвичайного таланту, яка здобула світову славу. Гості вечора мали змогу побачити визначні місця Стретфорда-на-Ейвоні, види театру «Глобус», будинку Шекспіра у рідному місті та дізнатися про причини процвітання драми в часи правління Єлизавети І.

Метафоричність мови Вільяма Шекспіра відкрилась у декламації його сонетів та уривку з трагедії «Гамлет» в оригіналі, перекладах Д. Павличка, Д. Паламарчука, Г. Кочура.

Незабутнє враження на присутніх справила сценка з найвідомішої та найулюбленішої трагедії «Ромео і Джульєта», зіграна студентами Ольгою Клємешовою та Уляною Рубінець. Вони не лише передали багатство стилю Шекспірівських творів, але й показали неабиякі акторські вміння.

Літературний вечір не тільки поглибив знання студентів про життєвий та творчий шлях В. Шекспіра, але й сприяв вихованню любові до мистецтва та формуванню естетичного смаку.уке пррол пр кк рол дд лдд