Міжвузівський науково-практичний семінар «Сучасні стратегії та інноваційні моделі надання соціальних послуг»

29.09.2022 | 15:58

29 вересня 2022 року на кафедрі соціальної педагогіки та соціальної роботи відбувся міжвузівський науково-практичний семінар «Сучасні стратегії та інноваційні моделі надання соціальних послуг». Проведення семінару стало відповіддю на виклики, які стоять перед сучасною соціальною роботою – підвищення якості надання соціальних послуг через її професіоналізацію, професійну підготовку студентів до виконання професійної діяльності, пошук нових технологій та моделей соціальної допомоги. Семінар, який проводився у дистанційному режимі, дозволив залучити до виступів, дискусії науковців з різних закладів вищої освіти – Волинського національного університету імені Лесі Українки, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, Рівненського державного гуманітарного університету, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

З доповідями на семінарі виступили науково-педагогічні працівники Львівського національного університету імені Івана Франка. Так, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, доц. Корнят В.С. виголосила доповідь про важливість соціально-психологічної реабілітації як складової сучасної соціальної роботи, У своїх виступах доц. Мартіросян Л.А. висвітлила питання специфіки організації соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку» у територіальному центрі соціального обслуговування; доц. Ярошенко А.А. розкрила питання надання послуг жінкам, які постраждали внаслідок воєнних дій, в перспективі феміністичної соціальної роботи; асистент Пиріг У.Я. зупинилася на особливостях соціально−педагогічної роботи в закладі дошкільної освіти; асистент Перга А.А. розкрила проблему соціальної реінтеграції дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів; асистент Цимбала О.М. проаналізувала особливості арттерапевтичної роботи в умовах війни.

Проведення таких семінарів є свідченням актуальності соціальної роботи в сучасному суспільстві, важливості соціального працівника як фахівця, а закладам вищої освіти допомагає спільно шукати шляхи удосконалення освітнього процесу в непростий для освіти час, орієнтувати професійну підготовку фахівців у практичне русло, враховуючи потреби та проблеми сьогодення.