РОБОЧА ЗУСТРІЧ УЧАСНИКІВ МІЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ ЕРАЗМУС +

21.05.2017 | 14:38

   16-18 травня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка проходила  робоча конференція учасників міжнародного проекту «Удосконалення підготовки викладача для прикладного навчання в галузі професійної освіти / Improving teacher education for applied learning in the field of vocational education» Програми Еразмус + за напрямом KA2: Розвиток потенціалу вищої освіти / Capacity Building in the Field of Higher Education.

    Організаторами цієї зустрічі виступила команда факультету педагогічної освіти, яка приймала учасників проекту  із Університету  міста Констанц (Німеччина),  Університету  Валенсії (Іспанія),  Віденського університету  економіки та бізнесу (Австрія), а  також партнерів проекту із  Київського національного економічного університету  імені Вадима Гетьмана, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника,  Інституту професійно-технічної освіти НАПН України та  Інституту професійних кваліфікацій (м. Київ).

    З вітальним словом перед учасниками семінару виступила проректор Львівського університету імені Івана Франка  Марія Зубрицька, яка побажала усім плідної роботи та окреслила своє бачення і значущість діяльності проекту для розвитку практично-орієнтованого навчання та професійної освіти в Україні. Привітала учасників конференції координатор міжнародних проектів Еразмус +  у Львівському університеті Оксана Краєвська.  Цілі та план роботи конференції у Львові  оголосив головний координатор проекту Університету міста Констанц професор Томас Дайсінґер

   На конференції доповідачі презентували проміжні результати роботи проекту, визначали актуальні проблеми професійної освіти у країнах-учасниках, та обговорювали напрями діяльності проекту на наступний період. Із доповіддю  «Проблеми практично-орієнтованого навчання у Львівському університеті імені Івана Франка» виступила в.о. завідуюча кафедри загальної та соціальної педагогіки Тетяна Равчина, яка розкрила  основні   підходи до організації підготовки  педагогічних  кадрів  у Львівському університеті та потреби  вдосконалення  змісту освіти  сучасного педагога з метою підвищення якості практично-орієнтованого  професійного навчання.

    Про інноваційні шляхи підготовки кваліфікованих професійних кадрів, зокрема  про започаткування  проекту  «Кадрова біржа  бізнес-спільноти Львівщини», метою якого є створення  механізму моніторингу ринку праці, підготовки та  працевлаштування,    йшла мова у виступі голови  Регіональної ради  підприємців Львівщини   Ростислава Сороки.

     Проблеми і значущість підготовки фахівців із супроводу осіб з особливими потребами на робочому місці  проаналізувала   завідувач кафедри корекційної педагогіки та інклюзії   Катерина Островська.

      17 травня учасники проекту  відвідали експериментальний майданчик – «Центр професійної зайнятості та реабілітації осіб з інвалідністю», що функціонує на базі  товариства  «Родина Кольпінга у Львові».  На цьому інноваційному майданчику  є автослюсарна майстерня, тренінговий зал та кімнати для індивідуальних консультацій, комплектується обладнання для створення міні-друкарні. На сьогодні центр відвідують 10 дорослих осіб з інвалідністю м. Львова. У рамках реалізації    міжнародного проекту  Еразмус+  на  спеціальності «Спеціальна освіта» факультету педагогічної освіти Університету     планується  відкриття спеціалізації «Асистент людини з інвалідністю на робочому місці».

       Із  великим  зацікавленням   та  захопленням учасники робочої конференції ознайомилися із  навчально-виробничою діяльністю одного із лідерів професійно-технічної освіти регіону  – Львівським  професійним коледжем готельно-туристичного та ресторанного бізнесу. Проблеми та  перспективи   підготовки,  перепідготовки  та працевлаштування фахівців на сучасному ринку праці  обговорювалися також  під час  відвідин  Львівського центру  професійно-технічної освіти   державної служби зайнятості.

    Завершальним етапом  конференції   став моніторинг діяльності учасників проекту, здійснений 18 травня «Національним Еразмус+ Офісом в Україні».  Представники організації заслухали звіти команд-учасників проекту та висловили позитивні враження про виконану роботу відповідно до поставлених завдань, відзначили  високий рівень мотивації учасників проекту, їхню згуртованість, уміння плідної співпраці та належний командний дух  щодо модернізації та реформування підготовки фахівців професійної освіти.

Наталя Горук, Тетяна Равчина

Більше фото>>>>>>