Студенти груп ФПД-11, ФПД-12 також відвідали Дім Франка і Науково бібліотеку ЛНУ імені Івана Франка

10.11.2019 | 17:54

6 листопада 2019 року студенти групи ФПД-11 факультету педагогічної освіти ЛНУ імені Івана Франка відвідали Наукову бібліотеку. Це було неймовірно! Ми ніби поринули в казковий і загадковий світ — світ книги, у якій живе історія. Це справді так, бо масштабність і краса цієї бібліотеки вражає: величезний читальний зал з безліччю столів і крісел, багато-багато книг, документів, паперів… А ще особливий символічний дизайн стін, на яких зображено логотипи чотирьох перших факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка : філософського,теологічного, юридичного і медичного. Неймовірне вікно замість стелі,яке придумане для того, щоб сонячні промінчики освітлювали приміщення у денний час, також вражає (дивлячись вгору ми бачимо небо і мріємо…Мріємо і надихаємось…) Особливої уваги заслуговує книгосховище – “дім книг”, у якому їх понад 3 млн. Томів. Це, мабуть, найулюбленіше місце всіх студентів, які приходять в Наукову бібліотеку на екскурсії. Тут можна зробити гарні світлини для соцмереж і просто, із захопленням, затамувавши подих, насолоджуватись книжковою атмосферою, у якій “літає” натхнення. Гарно тут, затишно! Не помічаєш, як скоро біжить час, він ніби зупиняється… Найстаріша бібліотека з нині існуючих в Україні — унікальна: свою історію вона почала як місце для зберігання книг школи при Єзуїтському колегіумі, потім — пережила нищівну пожежу та пограбування. Проте, бібліотеку швидко відновила і згодом вона стала фондом зберігання книг при Львівському Університеті. Завдяки екскурсії ми пізнали багато нового. Правду кажуть: ” Краще один раз побачити, ніж сто разів почути”.

У середу 9 жовтня ми з групою ФПД-12 відвідали дім Франка. Це дуже визначне місце, для нас, адже у ньому жив Іван Франко зі своєю сім’єю. Екскурсовод дуже цікаво розповідав нам про мешканців будинку, його історію, переводячи в кімнату за кімнатою. Дуже дивним для нас було чути різні звуки, які надавали відчуття духу того часу, у який ще було життя у домі. Будівля вже відреставрована, хоча і залишилось багато речей, які належали Франкам, навіть груша, посаджена ще за їхніх часів.