Вступ-2020: основні терміни і нововведення

03.08.2020 | 15:10
Вступ-2020: основні терміни і нововведення

Цьогорічна вступна кампанія – мабуть, найочікуваніша подія для абітурієнтів, позаяк через карантинні заходи завершення навчального року і  складання зовнішнього незалежного оцінювання стали для них неабияким випробуванням. Однак, незважаючи на це, результати ЗНО продемонстрували, що школярі таки доклали максимум зусиль аби досягнути поставленої цілі – вступити до омріяного закладу вищої освіти. Отож, сьогодні розповімо про основні терміни, дати і нововведення цьогорічної вступної кампанії.

Головною відмінністю цьогорічної вступної кампанії є те, що абітурієнт може подати для вступу на бюджет 5 заяв на різні конкурсні пропозиції. Щодо подання заяв для вступу на контракт, то, як і раніше, обмежень щодо кількості немає.

Перший етап вступної кампанії – реєстрація електронних кабінетів для абітурієнтів, які подаватимуть заяви в електронній формі – стартував 1 серпня 2020 року. Самі ж заяви вступники подаватимуть у період з 13 серпня до 22 серпня. Підкреслимо, що реєстрація електронних кабінетів буде доступною і впродовж періоду подання заяв – до 22 серпня включно. Реєстрація відбувається на електронному ресурсі https://ez.osvitavsim.org.ua/. Зверніть увагу, що 16 серпня о 18:00 завершиться прийом заяв від осіб, які вступають на основі співбесіди і вступних іспитів та творчих конкурсів. 22 серпня о 18:00 завершиться прийом заяв від осіб, які вступають на основі сертифікатів ЗНО або творчих конкурсів.

Подання документів в електронній формі відбувається для абітурієнтів, які вступають до ЗВО на основі повної загальної середньої освіти. У процесі реєстрації електронного кабінету на основі ПЗСО вступник повинен вказати номер, PIN-код та рік отримання сертифіката ЗНО. Зауважимо, що цьогоріч вступники можуть подавати сертифікати ЗНО за 2018, 2019 та 2020 рік з усіх предметів, і навіть за 2017 рік (за виключенням іноземних мов). Детальна інструкція, інформаційні матеріали, відеороз’яснення та відповіді на найпоширеніші запитання щодо реєстрації можна знайти за посиланням.

Документи у паперовій формі подають у випадках вступу за співбесідою чи іспитами з конкурсних предметів або квотами, передбаченими Умовами прийому. Звертаємо Вашу увагу на те, що при поданні заяв у паперовій формі необхідно особисто пред’явити оригінали  документів, що посвідчують особу, документів про освіту і відповідних додатків, а також військово-облікового документа. Це ж стосується і документів, що підтверджують спеціальні умови вступу.

Після завершення процесу подання заяв буде сформовано рейтинговий список вступників на основі конкурсного балу, який вираховують за таким принципом: бал ЗНО або вступних іспитів (творчих конкурсів) множать на коефіцієнти, граничні показники яких визначені Правилами прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка.

Після того, як Приймальна комісія опрацює заяву вступника, її статус зміниться на «Зареєстровано у закладі вищої освіти» або «Потребує уточнення вступником». Ці зміни абітурієнт зможе відслідкувати у своєму електронному кабінеті. Якщо усі етапи реєстрації пройдено успішно і заяву допущено до участі у конкурсному відборі, то до 18 год. 27 серпня абітурієнт може отримати рекомендацію щодо зарахування на бюджет, яка також з’явиться в електронному кабінеті вступника.

Фінальним етапом є те, що до 31 серпня вступник подає (надсилає) у Приймальну комісію свої документи, а саме копію документа, що посвідчує особу; оригінал документа про освіту і додаток до нього; копію військово-облікового документа; сертифікати ЗНО; 4 кольорові фотокартки 3х4 см; інші документи, які можуть бути передбачені Правилами прийому. У випадку виконання вимог до зарахування вже 5 вересня статус електронної заяви повинен змінитися на «Включено до наказу».

У вступників, які 27 серпня не отримали рекомендації на бюджет, заяви залишаються зі статусом «Допущено до конкурсу» і автоматично беруть участь у конкурсі для вступу на контракт. Такі вступники повинні виконати вимоги до зарахування до 11 вересня 2020 року.

 

Про особливості цьогорічної вступної кампанії розповідає Перший проректор Університету Андрій Гукалюк.

 

  • Андрію Федоровичу, чим цьогорічна вступна кампанія відрізняється від попередніх? Які нововведення чекають на вступників?
  • По-перше, слід врахувати, що цьогорічна вступна кампанія проходитиме в умовах карантинних обмежень і відповідно усім учасникам вступної кампанії потрібно враховувати вимоги безпеки, соціального дистанціювання та інших обмежень. Як уже було зазначено, змінилася кількість заяв, які можна подати абітурієнту для вступу на бюджет. Цьогоріч абітурієнт може подати для вступу на бюджет 5 заяв на різні конкурсні пропозиції. Окрім того, варто наголосити, що вступники допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення в разі наявності конкурсного бала не менше 125,000. Умовами прийому також встановлено терміни подання заяв та документів для участі у вступних іспитах, творчому конкурсі на місця державного замовлення (20-30 липня). Інформація про терміни складання вступних іспитів та творчих конкурсів розміщена на сайті Університету. Варто відзначити і те, що копії документів, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов для зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1 вступник подає особисто під час подання документів у паперовій формі у визначені Правилами прийому терміни. Важливо, що для вступу на навчання чи на бюджет чи на контракт за спеціальностями 081 «Право», 281 «Публічне управління та адміністрування», 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», 292 «Міжнародні економічні відносини» та 293 «Міжнародне право» конкурсний бал не може бути меншим 140 балів.

 

  • Зважаючи на карантинні обмеження, чи може вступник надіслати оригінали документів поштою?
  • У 2020 році подання оригіналів необхідних документів для зарахування може здійснюватися як особисто вступником на відповідний факультет (https://admission.lnu.edu.ua/applicants/documents/) так і шляхом надсилання їх засобами поштового зв’язку в терміни, визначені в розділі V Правил прийому з обов’язковим описом вкладень на адресу Університету (Україна, 79000, місто Львів, вул. Університетська, 1) з обов’язковим зазначенням:
  • назви факультету, для зарахування на який рекомендовано вступника;
  • шифру та назви спеціальності, для зарахування на яку рекомендовано вступника.

Це може бути підставою для зарахування вступника. Ще один момент на який хотілося б звернути увагу це те, що цьогоріч із вступниками на бюджет Університет укладає угоду про надання освітньої послуги, а з вступниками на контракт, окрім цієї угоди, ще угоду про надання платної освітньої послуги.

 

  • На що варто звернути увагу при поданні документів?
  • Абітурієнтам слід уважно ознайомитись із Правилами прийому та дуже відповідально підійти до вибору спеціальностей та конкурсних пропозицій для вступу, адже помилки при поданні заяв можуть призвести до того, що вступник не зможе сповна реалізувати свої права і подати усі 5 заяв для вступу на бюджет. Потрібно уважно ознайомитися з інструкцією про подання електронної заяви, правильно завантажити копії усіх документів, атестату з додатком, фотографії, довідки про підтвердження права на сільський коефіцієнт, довідки, що дають право на пільги при вступі та переведенні на бюджет. Некоректне завантаження документів не дасть можливості вступниками реалізувати свої права.

 

  • Які поради Ви можете дати цьогорічним вступникам?
  • Передусім не потрібно поспішати і подавати заяви у перші два-три дні, адже можуть виникати технічні труднощі, і найважливіше – черговість (швидкість) подання заяви жодним чином не впливає на рейтингові списки та зарахування. Пам’ятайте – вибір майбутньої професії один із найважливіших виборів у Вашому житті. Бажаємо Вам успіхів і чекаємо на зустріч у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

 

Детальнішу інформацію про перелік освітніх ступенів та спеціальностей, за якими оголошується прийом на навчання, ліцензовані обсяги та нормативні терміни навчання, перелік конкурсних предметів у сертифікаті УЦОЯО, вступних іспитів, творчих конкурсів можна знайти на сайті Університету у розділі «Вступна кампанія» і Правилах прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка, які доступні за посиланням.