«Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи».

24.02.2017 | 07:42

   21 лютого у Міжнародний день рідної мови на факультеті педагогічної освіти відбулась зустріч з філологом, автором і укладачем низки довідників, підручників, перекладних словників (понад 50 найменувань), «Заслуженим працівником освіти України», шевченкознавцем Миколою Григоровичем Зубковим.

   «У день рідної мови ми повертаємо свій взір до того, чиє слово утвердило у світовій культурі самодостатню українську літературну мову – до Тараса Шевченка, українського Апостола правди і науки» – зазначила модератор зустрічі, доцент кафедри початкової та дошкільної освіти Марія Олексіївна Стахів.

   Микола Зубков розповів присутнім про свій шлях до Шевченка, від нового прочитання текстів його творів до упорядкування та видання максимально повного зібрання поетового спадку, яке поєднало всі твори, що потрапляли під цензурування як за царату так і за радянщини. Це видання «Тарас Шевченко «Кобзар» –  результат восьмирічної роботи дослідника.

   «Такої, як «Кобзар», книги не має жаден нарід. Саме в ньому викладено національну програму, яка своєю високо поетичною формою має магічний вплив на загал; це невичерпне джерело незламної віри в нашу справу для всіх поколінь нації, для «мертвих, живих і ненарожденних». Ми зобов’язані правильно розуміти й засвоювати твори нашого Генія, утілювати його національно-державні помисли, а серед них найчільніший – ідею державної незалежности України», – завершив свій виступ М.Г.Зубков.

   Впродовж зустрічі лунали вірші Тараса Шевченка у виконанні студентів факультету педагогічної освіти Оксани Клюфінської (ФПШ-31), Ірини Пошивак (ФПШ-31) та Ірини Яреми (ФПШ-23).

    Заступник декана Любов Степанівна Нос подякувала Миколі Григоровичу за цікаву і змістовну зустріч та наголосила на важливості Шевченкового слова саме сьогодні, у ХХІ ст., для розвитку та утвердження української мови як державної.