15.07.2018 | 17:59

За наслідками круглого столу «Нові моделі української школи у світлі глобалізаційних процесів» (Лісабон, Португалія), організованого Посольством України у Португалії , Спілкою українців у Португалії та Львівським національним університетом імені Івана Франка, який відбувся 14.07.2018 р.

Попереду – написання резолюції, практичні кроки реалізації ідей, народжених під час круглого столу, зустрічі, конференції, офіційне оформлення започаткованої інноваційної діяльності. Присутні на круглому столі, зокрема, Інна Огнівець, посол України у Португалії, Павло Садоха, голова Спілки українців у Португалії, Катерина Островська, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри корекційної педагогіки та інклюзії факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, Віра Корнят, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри корекційної педагогіки та інклюзії факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, Ірина Ключковська, керівник МІОК, представники українських шкіл Португалії, Австрії, Греції, священники, науковці, дійшли згоди щодо необхідності впровадження нових, альтернативних моделей української школи у країнах, де проживають наші співвітчизники-емігранти. Ці нові моделі повинні мати свою специфіку, узгоджену з потребами та очікуваннями конкретної української громади, бути народженими «знизу», від самих користувачів, а не нав’язаними офіційними структурами, відповідати на запити українців у контексті збереження їх національної ідентичності з підвищенням власних адаптаційних можливостей. Саме емігранти сьогодні є носіями всього українського у світі і носіями європейського в Україні, тому на їх зорганізованість, національну свідомість, чітке розуміння цілей їх громадської активності покладаються великі сподівання.