На факультеті педагогічної освіти відбулося відкриття навчально-наукової лабораторії Нової української школи.

06.10.2023 | 18:11

5 жовтня 2023 року, у Міжнародний день вчителя, на факультеті педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося відкриття навчально-наукової лабораторії Нової української школи.

Під час урочистого відкриття лабораторії присутніх привітав декан факультету педагогічної освіти Дмитро Герцюк. Дмитро Дмитрович подякував Ректору і Вченій раді за те, що свого часу підтримали ініціативу факультету педагогічної освіти. «Лабораторія Нової української школи включена до переліку тих інноваційних підрозділів, які відповідно до Стратегії розвитку ЛНУ ім. Івана Франка, успішно розвиваються в Університеті. Тоді як інші лабораторії мають більш прикладний характер, комп’ютерний, інформаційний, наша має дуже цікаву ауру і повну посвяту тій справі, яку сьогодні задекларувала Нова українська школа», – зазначив декан, додавши, що ідея лабораторії полягає в тому, щоб дати відповідне середовище і відповідні навики студентам, які готуються до роботи в початковій школі.

Привітав спільноту факультету з нагоди відкриття лабораторії Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

«Ідея, ініціатива і виконання цього проєкту належить факультету педагогічної освіти, тому я лише приєднуюся до привітань. Висловлюю слова прихильності і вдячності усьому колективу факультету, бо Ваша праця – безцінна: якщо немає вчителя, то немає школи і немає освіти. Педагогіка – це не тільки наслідування, а й конструювання нового середовища, нової моделі, формування особистості випускника. Це дуже жертовна праця, – наголосив Володимир Петрович. – Ви не просто передаєте знання, а й унікально тонко зберігаєте все найкраще, що є у педагогічному освітньому процесі, Ви є тими особами, які творять нове середовище. І те, яка атмосфера на Вашому факультеті і які випускники, підтверджує, що у Вас дійсно творчий колектив і Ви любите свою роботу».

Про основні завдання і функції лабораторії колегам розповіла її завідувачка, доцентка кафедри початкової та дошкільної освіти Марта Проц. Так, лабораторію на факультеті педагогічної освіти було створено ще у 2021 році, однак офіційне відкриття відбулося лише сьогодні. Основними завданнями навчально-наукової лабораторії НУШ є формування продуктивного освітньо-наукового середовища Нової української школи, підвищення якості професійної підготовки нової генерації педагогів для загальноосвітньої школи, реалізація освітніх програм підготовки фахівців до інноваційної діяльності в умовах Нової української школи тощо.

Окрім навчально-наукового, лабораторія має й важливе практичне значення, адже дозволяє моделювати освітній простір НУШ і створювати наближені до реальності умови організації навчально-виховного процесу початкової школи. А вже це уможливлює проведення зі студентами  практичних і лабораторних занять,  навчальних тренінгів, семінарів, майстер-класів з метою формування ключових компетентностей вчителя  НУШ, а також відпрацювання з учасниками освітнього процесу новітніх практик професійної діяльності.

Справжню радість усім присутнім подарували маленькі гості лабораторії – третьокласники ліцею № 21 Львівської міської ради. Тут відбулась символічна ранкова зустріч школярів за зразком тієї, яка відбувається у школі: дітки віталися, обмінювалися думками, розповідали про свій настрій і ділилися своїми побажаннями. Упродовж мініуроку учні змогли також попрацювати в командах і виконати деякі практичні завдання. Вчителями для маленьких школярів сьогодні були другокурсниці факультету педагогічної освіти, які продемонстрували справжню педагогічну майстерність й неабияку любов до вчительської справи. Натомість школярики написали пам’ятні побажання для своїх вчителів і в такий гарний спосіб привітали усіх з Міжнародним днем вчителя.

• IMG_3530IMG_3531IMG_3532
  • IMG_3533IMG_3534IMG_3535