В Університеті відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми початкової освіти та інклюзивного навчання у світлі євроінтеграції»
12 – 13 травня факультет педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка спільно з Жешівським університетом (Польща) провели ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми початкової освіти та інклюзивного навчання у світлі євроінтеграції». У роботі конференції взяли участь провідні українські та закордонні вчені, що поділилися власними міркуваннями щодо особливостей сучасної початкової освіти й розвитку корекційної педагогіки, обговоривши можливі шляхи оновлення змісту початкової освіти, проекти співпраці педагогів і дітей з особливими потребами, проблеми та перспективи євроінтеграційних процесів сучасного освітнього простору. До учасників конференції звернувся з вітальним словом проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Університету М.В. Лозинський. Мар’ян Володимирович наголосив, що початкова школа є основою вищої освіти і підґрунтям розвитку науково-освітнього потенціалу нації. Проректор побажав присутнім доброї праці, якісного обміну ідеями й досвідом, а також налагодження тісних наукових відносин у європейському вимірі.
Заступник декана факультету педагогічної освіти доц. Л.С. Нос у вступному слові окреслила мету і завдання конференції, висловила думку про готовність педагогічної науки і фахівців освітньої сфери відповідати на непрості виклики сьогодення.
Модератором наукового зібрання була Н.І. Мачинська, доктор педагогічних наук, в.о. завідувача кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, вона й відкрила урочисте пленарне засідання актуальною й досить неординарною доповіддю на тему професійних деструкцій педагогів у соціальному та гендерному аспекті.
Львівський університет зібрав у своїх стінах вчену еліту Києва, Запоріжжя, Чернігова, Харкова, Чернівців, Луцька, Сум, Полтави, Глухова, Бердянська, Херсона, Дрогобича, Івано-Франківська, Мукачева, Ужгорода, Кам’янця-Подільського.
З особливою приємністю слід зазначити про присутність на цьогорічній конференції делегації науковців з Університету імені Яна Кохановського (Польща). Наші колеги у своїх доповідях окреслили питання, пов’язані з психоемоційним та психофізичним станом молодших школярів, важливістю організації для їх розвитку гармонійного освітнього середовища, зазначили деякі аспекти професійної підготовки педагогів у Польщі.
У рамках конференції діяли п’ять секцій: «Педагогічна діяльність у сучасному освітньому просторі», «Професійна підготовка фахівців початкової та дошкільної освіти в контексті соціальної мобільності», «Вітчизняний і зарубіжний досвід та перспективи розвитку початкової освіти», «Інноваційні технології у початковій освіті», «Проблеми інклюзивного та інтегрованого навчання в системі початкової освіти».
Також відбулися три цікаві майстер-класи, присвячені застосуванню новітніх технологій у навчально-виховній діяльності педагогів: «Використання інноваційних технологій у практичній діяльності викладача класичного університету» (доц. В. Лобода (Львів)), «Квантові технології в системі надання корекційно-реабілітаційних послуг» (проф. О. Глоба (Київ)), «Прийоми використання інтерактивної дошки у початковій школі» (асист. О. Лущинська (Львів)).
Змістовна наукова програма конференції вдало доповнилася культурним дозвіллям і, незважаючи на те, що два дні промайнули блискавично, організатори й учасники відзначили необхідність подібних науково-освітніх діалогів.
Роксолана Жаркова