Відбувся науково-методичний семінар “Міждисциплінарні дослідження в галузі освіти”

27.03.2024 | 10:33

Під такою назвою 26 березня 2024 р. на факультеті педагогічної освіти відбувся науково-методичний семінар для аспірантів, магістрантів та зацікавлених викладачів. Учасниками семінару були викладачі кафедр початкової та дошкільної освіти, соціальної педагогіки та соціальної роботи; магістранти спеціальностей дошкільна та початкова освіта, соціальна робота; аспіранти факультету педагогічної освіти.

Провідним лектором семінару виступила Світлана Олександрівна Сисоєва, дійсний член (академік) НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, академік-секретар Відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки  НАПН України.

Цей семінар продовжив цикл зустрічей, присвячених методології сучасної науки. Учасники семінару обговорили актуальні та дискусійні питання, що стосуються дисциплінарних, міждисциплінарних (мультидисциплінарних) та трансдисциплінарних наукових досліджень. Свій виступ академік С.Сисоєва зосередила на характеристиці саме міждисциплінарного напряму наукових досліджень, виокремила низку методів, які доцільно та необхідно використовувати, а також визначила їх особливості.

Наукові дослідження, які проводять магістранти, аспіранти, науково-педагогічні працівники завжди потребуть нових ідей, нових наукових підходів, вивчення досвіду провідних науковців. Саме науково-методичні семінари стають тим джерелом інформації, яку так потребують як дослідники-початківці, так і науковці з певними  досягненнями.

Професор Наталія Мачинська