Всеукраїнський круглий стіл «Освітнє середовища школяра: доступність та безпека в умовах війни»

10.04.2023 | 22:41

31 березня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося засідання Всеукраїнського круглого столу «Освітнє середовища школяра: доступність та безпека в умовах війни», присвячене проблемі створення доступного та безпечного освітнього середовища для вимушено переміщених осіб та їхніх дітей в умовах воєнного стану.

Організаторами круглого столу є Українська асоціація дослідників освіти (УАДО) та факультет педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка у партнерстві з факультетом соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (м. Умань), Комунальним позашкільним навчальним закладом «Київська Мала академія наук (МАН) учнівської молоді» (м. Київ), СЗШ № 50 м. Львова.

Модерували захід професор кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Львівського національного університету імені Івана Франка Олексій Караманов та керівниця  секції педагогіки відділення філософії та суспільствознавства Комунального позашкільного навчального закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді» (м. Київ) Лариса Карчина.

Учасники круглого столу обговорили сучасні підходи до організації доступного освітнього середовища (проф. Ольга Біляковська, ЛНУ ім. Івана Франка; Лідія Боженко, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова; вчителі-внутрішньо переміщені особи з міст Попасної та Маріуполя), питання організації освіти для школярів в умовах війни (проф. Олексій Караманов, ЛНУ ім. Івана Франка; Вікторія Черненко, завідувачка відділення хімії та біології, Київська МАН), особливості формування освітнього середовища та психолого-педагогічної підтримки вимушено переміщених школярів під час війни (проф. Оксана Кравченко, декан факультету соціальної та педагогічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; доц. Наталія Горук, ЛНУ ім. Івана Франка; Вікторія Музика, магістр, вчителька іноземної мови (м. Львів)), підготовки педагогів до змінених умов організації освітнього процесу (проф. Любов Найдьонова, член-кореспондент НАПН України, заступниця директора з наукової роботи Інституту соціальної і політичної психології НАПН України), ролі і значення альтернативних форм навчання школярів в кризових ситуаціях (Віталіна Каі, вчителька біології Дистанційного центру навчання «Джерело» (м. Київ); діти-внутрішньо переміщені особи з різних міст; Ольга Железник, вчителька музичного мистецтва СЗШ № 50 (м. Львів).

Виступи учасників стосувалися різних аспектів формування доступного освітнього середовища для школярів: технологічного, процесуального, психологічного, віртуального, мистецького та охоплювали широку аудиторію (Львівська, Київська, Житомирська, Полтавська, Запорізька, Черкаська області), від науковців і методистів – до вчителів і школярів, які презентували свої наукові здобутки та ділилися досвідом.

Захід відбувся у межах проєкту ОДОС «Організація доступного освітнього середовища для вимушено переміщених осіб в умовах воєнного стану в Україні» (виконавці проєкту – Олексій Караманов, д-р пед. наук, професор кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Львівського національного університету імені Івана Франка; Ольга Біляковська, д-р пед. наук, професор кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Львівського національного університету імені Івана Франка; Наталія Горук, канд. пед. наук, доцент кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Львівського національного університету імені Івана Франка) за підтримки УАДО (Української асоціації дослідників освіти) та EERA (European Educational Research Association) у співпраці з факультетом педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка.