Кафедра фізичного виховання та спорту

  • Про кафедру
  • Історія кафедри
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Новини

Кафедра фізичного виховання і спорту є одним із підрозділів Університету, який здійснює програмно-методичне забезпечення студентів з фізичного виховання. Організована вона у 1948 році за Наказом Міністерства Вищої освіти СРСР за № 83 і Наказом Голови Всесоюзного комітету у справах фізичної культури і спорту при Раді Міністрів СРСР за № 1690.
Попередником кафедри фізичного виховання і спорту, у післявоєнний період, була кафедра фізичної підготовки, де, в ті роки, працювало 6 викладачів. Серед організаторів фізкультурної роботи в Університеті у 1945 році, що зробили значний внесок в організацію спортивної діяльності кафедри, був старший викладач Артамонов Григорій Миколайович, заслужений майстер спорту з легкої атлетики, учасник збірної команди України з легкої атлетики, першості СРСР та першості збройних сил СРСР, член збірної України, яка виступала у Всесоюзній вузівській Спартакіаді Міністерства вищої освіти товариства «Наука». У різні роки кафедрою керували військові, спортсмени, педагоги.
Першим завідувачем був Оббаріус Дмитро Іванович, суддя вищої категорії (1963), канд. пед. н., доцент (завідував кафедрою: 1945 – 1948 р.р.).
У 1949 році в.о. завідувача кафедри призначається Михайлюк Михайло Прокопович, канд. пед. н. (1954), доцент (1956). Відомий фахівець з важкої атлетики. Написав навчальний посібник  «Важка атлетика» (1965), брошуру «Конкурс силачів» (1950). Працював на кафедрі до 1974 року.
З 1974 року завідувачем кафедри фізичного виховання і спорту затверджується Попеску Іон Костянтинович. (1951), канд. пед. н. (1972), доцент (1974), доктор пед.н. (1998). Автор 22-х  накових праць та монографії «Спорт у долях Балканських народів» (1991).
У 1991 році на посаду завідувача кафедри фізичного виховання і спорту призначається кандидат педагогічних наук, доцент Осінчук Володимир Григорович, канд. пед. н. (1990), доцент (1992), професор (1998). Автор близько 100 наукових і науково-методичних робіт. Співавтор розробок Регіональної базової програми для студентів вищих навчальних закладів 3-4 рівня акредитації (1994-1995), комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту в системі освіти Львівщини (1994). Тренер команди Університету з міні-футболу, яка виборола звання чемпіона України серед ВНЗ (1994). Активно впроваджував наукову організацію праці в усі види діяльності кафедри. Нагороджений знаком «Відмінник освіти України» (1994). На посаді завідувача кафедри працював до 2005 року.
З 2005 року кафедру очолює Сіренко Романа Романівна. Молодий спеціаліст-науковець, канд. наук з фізвих. і спорту зі спеціальності «Олімпійський і професійний спорт» (2001), доцент (2007). Неодноразовий призер Чемпіонатів України та Чемпіонату СРСР серед юніорів з плавання (1983-1994), переможець Чемпіонату України з плавання серед ветеранів (2008), кандидат в майстри спорту. Автор багатьох публікацій з проблем фізичного виховання молоді, методичних розробок та методичних рекомендацій з фізичного виховання. Співавтор навчальних посібників «Гігієнічні основи фізичного виховання студентів» (2005), «Основи краєзнавчо-туристичної роботи» (2008), монографії «Комплексний контроль працездатності юних футболістів» (2006), керівник науково-дослідної роботи «Теоретико-методологічні аспекти формування  фізичної та розумової працездатності студентів вищих навчальних закладів». Член науково-методичної Ради Федерації футболу України (2007). Головний редактор збірників наукових праць «Теоретико-методологічні аспекти формування фізичної та розумової працездатності студентів вищих навчальних закладів», «Проблеми формування здорового способу життя молоді».
Кафедра фізичного виховання і спорту розміщена у спортивному комплексі, який є одним із кращих серед ВНЗ Львова, що дає змогу якісно проводити заняття з фізичного виховання і будувати тренувальний процес з багатьох популярних видів спорту.
У 1952 році за ініціативою викладачів і студентів Університету споруджений спортивний майданчик, невдовзі власний стадіон з футбольним полем, легкоатлетичними доріжками й секторами, комплексний спортивний майданчик для спортивних ігор (волейбол, баскетбол, ручний м’яч, теніс), а у 1957 р. спортивно-оздоровчий табір у селі Чинадієве на Закарпатті.
1980 році введений в експлуатацію спортивний комплекс Університету, який має два ігрові зали, плавальний басейн, зали для занять боксом, боротьбою, важкою атлетикою, лікувальною фізкультурою.
Кожен з викладачів кафедри має свої напрямки діяльності – хтось тяжіє до тренерської роботи, а хтось до педагогічно-навчальної чи наукової. Але основним у роботі кожного викладача є навчально-педагогічний компонент.
Ключова роль в організації спортивної та фізкультурно-масової роботи належить спортивному клубу. Упродовж усіх років роботи кафедри саме він організовував та проводив різноманітні спортивні й фізкультурно-оздоровчі заходи серед студентів та професорсько-викладацького складу.
У 60-70 роках відбулось організаційне зміцнення громадських форм керівництва студентським спортом. При ДСТ «Буревісник» були створені спортивні клуби, визнані єдиною самодіяльною формою масової оздоровчої фізкультурної і спортивної роботи серед студентів. З 1980 по 1990 роки спортивний клуб кафедри стає самостійною одиницею з власним рахунком. На той час головою спортивного клубу був призначений Мічудов Д.І. Спортивний клуб у різні роки очолювали: ст. викл. Яремчук Ю.Я., викл. Кукурудзяк І.В., ст. викл. Матула С.С., викл. Кроншталь Г.С.
Завдяки високому рівню організації спортивної та фізкультурно-масової роботи студенти мають змогу підвищувати свою майстерність у 24 секціях з 20 видів спорту. Усього у групах спортивного вдосконалення займаються понад 1000 студентів, а збірні команди Університету беруть участь у змаганнях Універсіади Львівщини, Чемпіонатах та Кубках України, міжнародних змаганнях різного рівня, у яких виборюють призові місця.
Значну увагу кафедра надає організаційно-виховній роботі. Доброю традицією стало проведення спортивного свята Здорова родина», яке кафедра щорічно організовує для співробітників Університету та їхніх сімей; вшанування пам’яті героїв УПА, відвідання Меморіалу Українським Січовим Стрільцям на Янівському кладовищі. На кафедрі існує постійнодіючий лекторій «Здоров’я поколінь». Працівники кафедри організовують круглі столи, бесіди, диспути з проблем здорового способу життя. Щорічно кафедра та спортивний клуб підбивають підсумки спортивних досягнень і вшановують переможців на спортивному вечорі, який проходить у студентському клубі з урочистим нагородженням та культурно-розважальною програмою.
Основним завданням кафедри сьогодні є удосконалення навчально-методичної роботи з фізичного виховання та наближення навчального процесу до освітніх норм і стандартів Болонської системи. На кафедрі здійснюється поступовий перехід навчального процесу з фізичного виховання на секційну форму роботи. Студенти мають можливість обрати улюблений вид спорту.

Співробітники

завідувачСІРЕНКО Романа Романівназавідувач
професорШУКАТКА Оксана Василівнапрофесор
доцентМАРТИНІВ Олег Михайловичдоцент
доцентТУВАКОВ Аразнепес Нурнепесовичдоцент
старший викладачБЕНЦАК Любов Іванівнастарший викладач
старший викладачБЕНЦАК Роман Нестеровичстарший викладач
старший викладачГОРЛОВА Лариса Михайлівнастарший викладач
старший викладачЗІНЬ Любомира Михайлівнастарший викладач
старший викладачЛЕВКІВ Лілія Володимирівнастарший викладач
старший викладачЛИСАК Надія Василівнастарший викладач
старший викладачЛЯДИК Олег Ігоровичстарший викладач
старший викладачМАТУЛА Степан Степановичстарший викладач
старший викладачМОЖАРОВСЬКА Світлана Петрівнастарший викладач
старший викладачМОЖАРОВСЬКИЙ Юрій Андрійовичстарший викладач
старший викладачПАВЛИШИН Оксана Федорівнастарший викладач
старший викладачПОПОВИЧ Святослав Ігоровичстарший викладач
старший викладачСАВКА Ірина В'ячеславівнастарший викладач
викладачБІТКІВСЬКА Лідія Іванівнавикладач
викладачКІЙКО Вікторія Іванівнавикладач
викладачКРОНШТАЛЬ Галина Степанівнавикладач
викладачКУРЕЧКО Галина Петрівнавикладач
викладачКУШНІР Ірина Степанівнавикладач
викладачЛІБОВИЧ Христина Володимирівнавикладач

Викладацький розкладМетодичні матеріали

Матеріали

ХІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції

студентів, магістрантів та аспірантів

збірник_2022

 

Актуалізуємо базову інформацію щодо вступу на спеціальності факультету педагогічної освіти у 2022 році

20.07.2022 | 15:06

І. ВСТУП  ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ОСВІТНЬОГО СТУПЕНЯ БАКАЛАВРА 

 ЕТАПИ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ для  вступників, які складали національний мультипредметний тест (НМТ) або ЗНО  у 2019-2021 р.            Ознайомитися можна тут…

ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ МОТИВАЦІЙНИХ ЛИСТІВ.  Ознайомитися тут… 

 

ІІ. ВСТУП  ДЛЯ ЗДОБУТТЯ СТУПЕНЯ МАГІСТРА

Прийом заяв і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання за денною та заочною формами  (ІІІ розділ) 

ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ МОТИВАЦІЙНИХ ЛИСТІВ.  Ознайомитися тут… 

ІІІ. ВСТУП НА ОСНОВІ ДИПЛОМУ МОЛОДШОГО СПЕЦІАЛІСТА

Вступ  осіб, які здобули освітній ступінь молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, освітньо-професійний ступінь...

Читати »

Успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії Ольги Галюки

15.07.2022 | 18:12

Гідне наукове  поповнення факультету педагогічної  освіти!
Сьогодні  на засіданні разової спеціалізованої вченої ради  у Львівському університету імені Івана Франка відбувся успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 015 Професійна освіта випускника  аспірантури  факультету Ольги Галюки на тему «Формування соціальної мобільності  фахівців початкової школи у процесі адаптації до професійної діяльності»
Щиро вітаю нашу  молоду  колегу із вагомим  науковим  здобутком, висловлюємо щиру подяку за допомогу і підтримку  її наставнику –  професору Наталії  Мачинській і зичимо  нових творчих звершень під мирним ...

Читати »

Відбувся День відкритих дверей для вступників інноваційної освітньої програми «Організація освітнього простору. Позашкільна освіта»

14.07.2022 | 14:33

З початком повномасштабної війни росії проти України освітня галузь змушена відповідати на неабиякий виклик – навіть у нелегкі часи давати можливість дітям і молоді розвиватися та творити гідне майбутнє нашої держави. Тож сьогодні, 13 липня 2022 року, факультет педагогічної освіти Львівського університету презентував для вступників нову освітню програму зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» «Організація освітнього простору. Позашкільна освіта», яка покликана виховати саме те покоління педагогів, яке навчатиме вільних і незалежних особистостей.
Під час зустрічі до абітурієнтів звернулися викладачі кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи...

Читати »

До уваги вступників-2022! Порядок розгляду мотиваційних листів.

12.07.2022 | 15:29

До уваги вступників  на спеціальності факультету педагогічної освіти  2022 року!
З  порядком розгляду  мотиваційних листів можна  Ознайомитися тут… 
Вичерпна інформація про   умови вступу, освітні програми, інша корисна інформація для абітурієнтів   розміщена на сайті факультету. Рубрика Вступнику!
Деканат

Читати »

Подача заяв на проживання у студентському гуртожитку у 2022-2023 н.р.

06.07.2022 | 17:35

Студенти, які проживали у гуртожитку і бажають надалі проживати у 2022-2023 навчальному році, повинні заповнити гугл-форму на поселення у відповідному гуртожитку до 1 серпня 2022 року

У формі необхідно прикріпити фото квитанції про оплату за проживання у гуртожитку за 10 місяців (навчальний рік) або за 5 місяців (половина навчального року). Студенти, які мають пільги та не оплачують за проживання в гуртожитку або оплачують 50% мають прикріпити документ, який засвідчує їх пільгу. Студенти-вступники на магістратуру можуть здійснити проплату після здачі вступних іспитів.

...

Читати »