Кафедра фізичного виховання та спорту

  • Про кафедру
  • Історія кафедри
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Новини

Кафедра фізичного виховання і спорту є одним із підрозділів Університету, який здійснює програмно-методичне забезпечення студентів з фізичного виховання. Організована вона у 1948 році за Наказом Міністерства Вищої освіти СРСР за № 83 і Наказом Голови Всесоюзного комітету у справах фізичної культури і спорту при Раді Міністрів СРСР за № 1690.
Попередником кафедри фізичного виховання і спорту, у післявоєнний період, була кафедра фізичної підготовки, де, в ті роки, працювало 6 викладачів. Серед організаторів фізкультурної роботи в Університеті у 1945 році, що зробили значний внесок в організацію спортивної діяльності кафедри, був старший викладач Артамонов Григорій Миколайович, заслужений майстер спорту з легкої атлетики, учасник збірної команди України з легкої атлетики, першості СРСР та першості збройних сил СРСР, член збірної України, яка виступала у Всесоюзній вузівській Спартакіаді Міністерства вищої освіти товариства «Наука». У різні роки кафедрою керували військові, спортсмени, педагоги.
Першим завідувачем був Оббаріус Дмитро Іванович, суддя вищої категорії (1963), канд. пед. н., доцент (завідував кафедрою: 1945 – 1948 р.р.).
У 1949 році в.о. завідувача кафедри призначається Михайлюк Михайло Прокопович, канд. пед. н. (1954), доцент (1956). Відомий фахівець з важкої атлетики. Написав навчальний посібник  «Важка атлетика» (1965), брошуру «Конкурс силачів» (1950). Працював на кафедрі до 1974 року.
З 1974 року завідувачем кафедри фізичного виховання і спорту затверджується Попеску Іон Костянтинович. (1951), канд. пед. н. (1972), доцент (1974), доктор пед.н. (1998). Автор 22-х  накових праць та монографії «Спорт у долях Балканських народів» (1991).
У 1991 році на посаду завідувача кафедри фізичного виховання і спорту призначається кандидат педагогічних наук, доцент Осінчук Володимир Григорович, канд. пед. н. (1990), доцент (1992), професор (1998). Автор близько 100 наукових і науково-методичних робіт. Співавтор розробок Регіональної базової програми для студентів вищих навчальних закладів 3-4 рівня акредитації (1994-1995), комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту в системі освіти Львівщини (1994). Тренер команди Університету з міні-футболу, яка виборола звання чемпіона України серед ВНЗ (1994). Активно впроваджував наукову організацію праці в усі види діяльності кафедри. Нагороджений знаком «Відмінник освіти України» (1994). На посаді завідувача кафедри працював до 2005 року.
З 2005 року кафедру очолює Сіренко Романа Романівна. Молодий спеціаліст-науковець, канд. наук з фізвих. і спорту зі спеціальності «Олімпійський і професійний спорт» (2001), доцент (2007). Неодноразовий призер Чемпіонатів України та Чемпіонату СРСР серед юніорів з плавання (1983-1994), переможець Чемпіонату України з плавання серед ветеранів (2008), кандидат в майстри спорту. Автор багатьох публікацій з проблем фізичного виховання молоді, методичних розробок та методичних рекомендацій з фізичного виховання. Співавтор навчальних посібників «Гігієнічні основи фізичного виховання студентів» (2005), «Основи краєзнавчо-туристичної роботи» (2008), монографії «Комплексний контроль працездатності юних футболістів» (2006), керівник науково-дослідної роботи «Теоретико-методологічні аспекти формування  фізичної та розумової працездатності студентів вищих навчальних закладів». Член науково-методичної Ради Федерації футболу України (2007). Головний редактор збірників наукових праць «Теоретико-методологічні аспекти формування фізичної та розумової працездатності студентів вищих навчальних закладів», «Проблеми формування здорового способу життя молоді».
Кафедра фізичного виховання і спорту розміщена у спортивному комплексі, який є одним із кращих серед ВНЗ Львова, що дає змогу якісно проводити заняття з фізичного виховання і будувати тренувальний процес з багатьох популярних видів спорту.
У 1952 році за ініціативою викладачів і студентів Університету споруджений спортивний майданчик, невдовзі власний стадіон з футбольним полем, легкоатлетичними доріжками й секторами, комплексний спортивний майданчик для спортивних ігор (волейбол, баскетбол, ручний м’яч, теніс), а у 1957 р. спортивно-оздоровчий табір у селі Чинадієве на Закарпатті.
1980 році введений в експлуатацію спортивний комплекс Університету, який має два ігрові зали, плавальний басейн, зали для занять боксом, боротьбою, важкою атлетикою, лікувальною фізкультурою.
Кожен з викладачів кафедри має свої напрямки діяльності – хтось тяжіє до тренерської роботи, а хтось до педагогічно-навчальної чи наукової. Але основним у роботі кожного викладача є навчально-педагогічний компонент.
Ключова роль в організації спортивної та фізкультурно-масової роботи належить спортивному клубу. Упродовж усіх років роботи кафедри саме він організовував та проводив різноманітні спортивні й фізкультурно-оздоровчі заходи серед студентів та професорсько-викладацького складу.
У 60-70 роках відбулось організаційне зміцнення громадських форм керівництва студентським спортом. При ДСТ «Буревісник» були створені спортивні клуби, визнані єдиною самодіяльною формою масової оздоровчої фізкультурної і спортивної роботи серед студентів. З 1980 по 1990 роки спортивний клуб кафедри стає самостійною одиницею з власним рахунком. На той час головою спортивного клубу був призначений Мічудов Д.І. Спортивний клуб у різні роки очолювали: ст. викл. Яремчук Ю.Я., викл. Кукурудзяк І.В., ст. викл. Матула С.С., викл. Кроншталь Г.С.
Завдяки високому рівню організації спортивної та фізкультурно-масової роботи студенти мають змогу підвищувати свою майстерність у 24 секціях з 20 видів спорту. Усього у групах спортивного вдосконалення займаються понад 1000 студентів, а збірні команди Університету беруть участь у змаганнях Універсіади Львівщини, Чемпіонатах та Кубках України, міжнародних змаганнях різного рівня, у яких виборюють призові місця.
Значну увагу кафедра надає організаційно-виховній роботі. Доброю традицією стало проведення спортивного свята Здорова родина», яке кафедра щорічно організовує для співробітників Університету та їхніх сімей; вшанування пам’яті героїв УПА, відвідання Меморіалу Українським Січовим Стрільцям на Янівському кладовищі. На кафедрі існує постійнодіючий лекторій «Здоров’я поколінь». Працівники кафедри організовують круглі столи, бесіди, диспути з проблем здорового способу життя. Щорічно кафедра та спортивний клуб підбивають підсумки спортивних досягнень і вшановують переможців на спортивному вечорі, який проходить у студентському клубі з урочистим нагородженням та культурно-розважальною програмою.
Основним завданням кафедри сьогодні є удосконалення навчально-методичної роботи з фізичного виховання та наближення навчального процесу до освітніх норм і стандартів Болонської системи. На кафедрі здійснюється поступовий перехід навчального процесу з фізичного виховання на секційну форму роботи. Студенти мають можливість обрати улюблений вид спорту.

Співробітники

завідувачСІРЕНКО Романа Романівназавідувач
професорШУКАТКА Оксана Василівнапрофесор
доцентМАРТИНІВ Олег Михайловичдоцент
доцентТУВАКОВ Аразнепес Нурнепесовичдоцент
старший викладачБЕНЦАК Любов Іванівнастарший викладач
старший викладачБЕНЦАК Роман Несторовичстарший викладач
старший викладачГОРЛОВА Лариса Михайлівнастарший викладач
старший викладачЗІНЬ Любомира Михайлівнастарший викладач
старший викладачЛЕВКІВ Лілія Володимирівнастарший викладач
старший викладачЛИСАК Надія Василівнастарший викладач
старший викладачЛЯДИК Олег Ігоровичстарший викладач
старший викладачМАТУЛА Степан Степановичстарший викладач
старший викладачМОЖАРОВСЬКА Світлана Петрівнастарший викладач
старший викладачМОЖАРОВСЬКИЙ Юрій Андрійовичстарший викладач
старший викладачПАВЛИШИН Оксана Федорівнастарший викладач
старший викладачПОПОВИЧ Святослав Ігоровичстарший викладач
старший викладачСАВКА Ірина В'ячеславівнастарший викладач
старший викладачЯРЕМЧУК Юрій Ярославовичстарший викладач
викладачБІТКІВСЬКА Лідія Іванівнавикладач
викладачБІТКІВСЬКА Лідія Іванівнавикладач
викладач, викладач (сумісник)КІЙКО Вікторія Іванівнавикладач, викладач (сумісник)
викладачКРОНШТАЛЬ Галина Степанівнавикладач
викладачКУРЕЧКО Галина Петрівнавикладач
викладачКУШНІР Ірина Степанівнавикладач
викладачЛІБОВИЧ Христина Володимирівнавикладач

Викладацький розкладМетодичні матеріали

Матеріали

ХІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції

студентів, магістрантів та аспірантів

збірник_2022

 

Конкурс студентських наукових робіт спеціальності Спеціальна освіта (за нозологіями)

04.02.2023 | 13:05

2 лютого 2023 року в режимі онлайн-конференції на платформі ZOOM відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності Спеціальна освіта (за нозологіями)
До учасників конкурсу з вітальним словом звернулась Породько М.І., голова конкурсу кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спеціальної освіти, яка визначила пріоритетним напрямком у сучасному навчанні в закладах вищої освіти здійснення наукових пошуків здобувачів вищої освіти. Індивідуальна наукова робота дає можливість розширити знання з власних цікавих тем та організувати наукове дослідження під керівництвом досвідчених науковців.
Також з вітальними словами...

Читати »

Відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 012 Дошкільна освіта

02.02.2023 | 23:29

2 лютого 2023 року на платформі TEAMS відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 012 Дошкільна освіта.
Голова конкурсної комісії, доцент кафедри початкової та дошкільної освіти, Галина Олегівна Бойко звернулася до учасників і колег зі словами привітання. Наголосила на можливості представити свої наукові інтереси, про важливість співпраці студента з науковим керівником. Побажала всім присутнім отримати радість від участі у конкурсі та успішно презентувати наукові доробки.
З вітальним словом виступила Надія Петрівна Ростикус, заступник декана, доцент кафедри початкової...

Читати »

Проєкт рейтингу студентів 1 курсу магістратури за результатами 1 семестрового контролю 2022/2023 н.р

01.02.2023 | 19:13

Актуально!

На сайті Сектору студентської підтримки опубліковано проєкт рейтингу студентів 1 курсу магістратури за результатами 1 семестрового контролю 2022/2023 н.р.
Посилання на проєкт рейтингу: http://studviddil.lnu.edu.ua/poperedniy-reytynhu-uspishnosti-studentiv-mahistratury-za-rezultatamy-1-semestrovoho-kontroliu-2022-2023-n-r/

Деканат ФПО

Читати »

Відбувся перший тур всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, спеціальність 013 Початкова освіта

29.01.2023 | 15:06

26 січня 2023 року в режимі онлайн-конференції відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 013 «Початкова освіта».
З вітальним словом виступила Мачинська Н. І., доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри початкової та дошкільної освіти, яка зазначила, що наукова робота є одним із важливих засобів підвищення якості підготовки майбутніх фахівців педагогічної освіти. Наукові пошуки, які для багатьох учасників конкурсу чи не вперше здійснюються в такому широкому обсязі, дають можливість деталізувати та розширити отримані знання на лекційно-семінарських заняттях, створити надійну основі для...

Читати »